wtorek, 18 sierpnia 2015

XXI wiekKopernik się pewnie w grobie przewraca, z powodu bilbordu jaki pojawił się w Bielsku-Białej za sprawą Księży Pallotynów, którzy propagują nową tezę o świecie:


Świat mógłby istnieć bez słońca, lecz nie mógłby istnieć bez Eucharystii.
Na potwierdzenie tej nowatorskiej tezy warto zwrócić uwagę na fakt, że tam gdzie Słońce (w oryginale pisane z małej litery) jest ciemność, gdzie Eucharystia,  jasność (dla podkreślenia ważności – z dużej litery). Wymowne!

Pozwolę sobie zacytować kilka komentarzy internautów umieszczonym pod tym zdjęciem:
Pewna Księga podaje że to sam Bóg czwartego dnia stworzył Słońce, Księżyc i gwiazdy. Księża pallotyni uważają, że Bóg tworzył bez sensu?
Szczerze, bardzo mi się ten billboard podoba. Jasno wskazuje kierunek nauczania i wystawia świadectwo trzódce.
Świta mógł by istnieć bez głupców, ale religia nie.

I jeszcze znamienna rekontra:
W nocy nie ma słońca i świat jakoś istnieje. Szach-mat, ateiści.

Przyznam szczerze, że wymiękłem :)


7 komentarzy:

 1. Ech, stado "wiernych" jakby maleje... skoro potrzeba takich reklam, by na tę Eucharystię się dali załapać. Wcale mnie to nie martwi, że maleje. Im mniej fanatyków, tym luźniej na ulicy, tym więcej uśmiechniętych twarzy na ulicy, w sklepach, nad wodą, i jakby przyjaźniej.:)
  Usśmiech zostawiam.:-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Się przyda ten uśmiech, bo mi dziś tak jakoś smutnawo, choć nie z powodu tego bilbordu, więc pięknie dziękuję.

   Usuń
 2. Mnie też wmurowało. I jak to świadczy o księżach??? Że to niedouczone debile są... I ja mam przed takim klękać i się spowiadać, że w kościółku nie byłam i prosić o wybaczenie "grzechów"??? No sorry....

  Stary znajomy powiadasz? Hmmm, przychodzi mi na myśl pewna osoba, która miała już ze 2 różne nicki na Interii. Ktoś, kto kiedyś pracował w lesie i nie lubił porządków przedświątecznych ;) Nie wiem czy moge użyć tu tych dwóch starych nicków wiec nich nie użyję, ale fajnie byłoby wiedzieć, że to Ty. Albo nie Ty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja z kolei mam życzenie, aby oni tak więcej i częściej, dając dowód swojej indolencji i ignorancji. To się musi dla nich źle skończyć...

   Usuń
 3. Można istnieć bez Eucharystii-wiem to po sobie.Istnieję jakoś.Ale bez Słońca to raczej rady bym nie dała.Miło ,że Asmodeusz pisać zaczął

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowa Pani Baggins ;)

   Usuń
  2. I mnie miło, że czytasz. Na przyszłość, jeśli nie skorzystasz z usług blogspot, a chcesz bym wiedział od kogo, wystarczy podpisać. To jest jedyny feler tej platformy blogowej, ale to ma też plus - mniej zbędnych reklamodawców.
   Pozdrawiam pięknie

   Usuń