niedziela, 4 października 2015

Woda z mózgu  Ostatnio większość czasopism, szczególnie tych prawicowych opublikowała, dość ciekawe zdjęcie. Prezydent Duda w otoczenie pary prezydenckiej; Baracka Obamy i jego małżonki. Cała trójka uśmiechnięta i szczęśliwa. Zdjęcie zrobiono w czasie ostatniej sesji ONZ. Zdjęcie jak zdjęcie, szczerze mówiąc też bym się chętnie tak dał sfotografować.

 
  A jednak, ktoś mi chce zrobić tym zdjęciem wodę z mózgu. Szczególnie taki tytuł jak w wSieci.pl: „Polska powstaje z kolan” (sic!). Po pierwsze, nie bardzo sobie przypominam, aby któryś z poprzednich prezydentów RP, fotografując się z prezydentem USA, pozował na klęczkach. W innych okolicznościach i owszem, najczęściej podczas Mszy Świętej. Po drugie, w podobny sposób dała się sfotografować większość przywódców i delegacji państw, uczestników tego zgromadzenia (nawet prezydent Łukaszenko z synem), więc akurat pan prezydent Duda Andrzej wyjątkiem tu jakimś nie jest.

  Za to wymowa tego zdjęcia jest wręcz odwrotna do wspomnianego tytułu artykułu wSieci. Szczyt ONZ jest z założenia zgromadzeniem państw w jakimś stopniu sobie równoprawnych. Takie przynajmniej były założenia, gdy tworzono ową organizację. Mając do dyspozycji wszystkie podobne sobie zdjęcia, jedynymi osobami, które na nich występują stale, jest para prezydencka USA. Mnie to bardziej kojarzy się z dowodem na to, kto tak naprawdę w tym świecie rządzi. I choć owi pozostali przywódcy na kolanach nie są, dla mnie jest w tym jedynie słuszny przekaz – choćbyście stali i tak na kolanach jesteście.

* - fotka z portalu wSieci.


10 komentarzy:

 1. „Polska powstaje z kolan”-to znaczy,że może wcześniej tak się jakoś nieszczęśliwie złożyło,że prezydent Duda upadł i trzeba było go podnieść??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na którymś zdjęciu widziałem, że prezydent Duda pił szampana. Myślisz, że to mógł być powód :)))

   Usuń
  2. To nie tylko Polska z kolan powstaje,państwo Obamowie sobie takie samo zdjęcie z innym też zrobili.Taka taśmowa robota
   http://images70.fotosik.pl/1228/b72ef7d3b7b68986med.jpg

   Usuń
  3. Dziękuję za wsparcie :) Właśnie z powodu tej serii cały ten mój post...

   Usuń
 2. Przeczytałam , patrzę na zdjęcie i nic mi do głowy nie przychodzi . Polska wstaje z
  kolan i podbija świat . A może , ktoś tu podbija do ,, M O ,, trzeba jej przyznać , że
  ładna kobieta . Słonecznej niedzieli :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż musiałem sprawdzić, pani Agata Kornhauser-Duda, też do brzydkich nie należy, ale ciekawi mnie dlaczego jej nie ma na tym zdjęciu? Widać jej nie zaproszono :(
   Dziękuję, jest słoneczna i takiej Tobie też życzę :)

   Usuń
  2. Oczywiście ,że pani Duda ładną kobietą jest . To czemu u sąsiada ,trawa jest
   bardziej zielona ?:) Tylko , ja jestem blada :( znowu dostałam list .
   NFZ bardzo mnie kocha , albo bardziej moje pieniądze :)))

   Usuń
  3. Jedno można łączyć z drugim – miłość i pieniądze :) Wychodzi całkiem dziwna mieszanka. Tzn., moje byłe (choć uczciwie przyznaję, nie wszystkie) często ją stosowały :)))) Do dziś nie wiem, co było na pierwszym miejscu, choć dziś raczej wątpliwości nie mam?!
   Miłego popołudnia :)

   Usuń
  4. Coś w tym powiązaniu chyba jest :) Są pieniądze jest miłość . Brak pieniędzy i po miłości :( Dziwne , ale prawdziwe . Mamona rządzi światem .
   Dzięki :) również miłego :)

   Usuń
 3. Podoba mi się...podsumowanie notki : " choćbyście stali i tak na kolanach jesteście".-)))
  Pozdrowienia zostawiam.:)

  OdpowiedzUsuń