poniedziałek, 24 października 2016

Niedźwiedzi przysługa  Chyba wszyscy wiem, co pod tym pojęciem się kryje. Robimy coś w dobrych intencjach, wychodzi kiepściutko, czasami wręcz fatalnie. Ja o dwóch takich przypadkach z ostatnich dni.

  Pierwszy dotyczy nikogo innego jak samego ministra Macierewicza, tak, tego samego, który otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku 2016”. Wiadomo było, że on ją dostanie, więc zaskoczenia nie było. Natomiast zaskoczeniem były słowa podziękowania: „Najwyższe wyrazy podziękowania, wdzięczności i podziwu, chciałbym przekazać osobie, która dziś rano witałem i żegnałem, człowieka którego niezmordowana siłą i pasja przekształciły Polskę, dla Ojca Tadeusza Rydzyka.”1 (sic!) Czyżby od teraz była jasna linia tworzenia „nowej” Polski, takiej, jaką widzi ją o. Rydzyk? Ale to tylko moja interpretacja.  W tym jednak jeszcze niedźwiedziej przysługi nie widzę. Bardziej w incydencie z filmikiem o rozmowie Tuska z Putinem po katastrofie smoleńskiej. Miała być sensacja i była, choć nie taka jakiej wszyscy się spodziewali. Po tej prezentacji Macierewicz udzielił wywiadu TVN24, gdzie z beztroską stwierdził: „„W żadnym wymiarze nie chcę twierdzić, że ta wersja, jaką przedstawia pan Putin, jest prawdziwa. My tego nie wiemy i w żadnym wypadku takiej tezy nie stawiamy.2 Miało być dobrze, dyplomatycznie, a tu się okazuje, że sam zaprzecza teorii o spisku Tuska z Putinem, którą tak mocno lansuje prezes J. Kaczyński. A tak ogólnie, to coraz ciszej o zamachu. Jeszcze się tli wątek, że to rosyjskie służby sprowadziły samolot do zderzenia z ziemią, ale i to stoi w sprzeczności do tezy, że „nasi piloci wykazali się niezwykłymi umiejętnościami” (sic!) To też słowa Macierewicza. Rzekłbym: to już nie niedźwiedź, to słoń w składzie porcelany.

  Śmieszniej było w drugim przypadku. Przyznam szczerze, jak na spowiedzi, gdy przeczytałem, że rosną słupki zadowolonych z prezydentury A. Dudy, opadła mi szczęka. Przecież ten człowiek niczym szczególnym się nie wyróżnił, poza kilkoma medialnymi wpadkami, a mimo to popularności mu przybywa. Pomyślałem wręcz, Asmo, jesteś kompletnym ignorantem i zupełnie się mylisz w ocenie tego człowieka. W konsekwencji musiałem przeżyć kilka godzin wisielczego nastroju, bo mi nie łatwo przyznać się do takiej porażki. I stał się cud! Za sprawą uświęconego portalu Fronda.pl, który opublikował artykuł zatytułowany „Patrioci za Dudą. Przeciw lewacy i ateiści.”3 Autor, niejaki ol (nie rozumiem dlaczego oni unikają swoich prawdziwych nazwisk i imion) pokusił się o analizę tego sondażu popularności. Znów cytat: „CBOS wskazuje, że najlepiej prezydenta Dudę oceniają mieszkańcy wsi i małych miast, a także ludzie o wykształceniu podstawowym, gimnazjalnym i zasadniczym zawodowym, a także osoby mniej zarabiające. Dodatkowo Polacy bardziej religijni lepiej oceniają Dudę, zwłaszcza ci, którzy kilka razy w tygodniu chodzą do kościoła. Bardziej niezadowoleni z prezydentury Dudy są mieszkańcy największych miast, osoby po studiach i lepiej zarabiający. Dodatkowo Dudę krytykują też ateiści i lewacy.” (sic!) Toż to klasyczna niedźwiedzia przysługa. Mam propozycję dla ankietujących, następny sondaż niech zrobią tylko na wsiach. Poparcie dla Prezydenta będzie oscylować w okolicach dziewięćdziesiąt procent, a tym z miasta ewentualne oprócz rubryki na ateizm, lewactwo dodać umiłowanie diabła.

  Aby nie było, że ja mam tylko taką ocenę tej analizy, posłużę się komentarzami pod artykulikiem:
Wojtek „Z pewnością w ankiecie była możliwość wyboru "ateista" i "lewak". Wykształcenie ankietowanych wyraźnie pokazuje kto popiera obecną kulawą władzę, ludzie nie rozumiejący nic poza pustymi hasłami i kiełbasą wyborczą.”;
Merida: „tylko usiąść i zapłakać, jak sądzę, autor ( podpisujący się ol ) jest patriotą”;
Zenobiusz: „Patrioci najwyraźniej wykształceniem nie grzeszą, a wśród wykształconych szaleje lewactwo i bezbożność. Morał z tego chyba taki, że należy zlikwidować wszelkie szkolnictwo (za wyjątkiem certyfikowanego przez Kościół Święty).”
Jan: „Wniosek, jaki wyciągnąłem po przeczytaniu tego gniota, jest taki, że wraz z ze wzrostem wykształcenia maleje patriotyzm. Można temu jednak zaradzić. Wystarczy się przenieść np. z Warszawy do Moniek.”

  Kocham ten świat nawet z Frondą. Wprawdzie obecnie mieszkam na wsi, ale pierwsze pół wieku spędziłem w mieście wojewódzkim i teraz już wiem skąd się bierze moja niechęć do Prezydenta. Ona na pewno wynika z miejsca mojego urodzenia i mojego ateizmu. Przeniesienie się na wieś jednak nie poskutkowało wzrostem patriotyzmu. Patriotyzmu w wersji PiS i Kościoła.

Przypisy:
1 -
http://wpolityce.pl/polityka/312836-top-8-cytatow-z-przemowienia-antoniego-macierewicza-na-gali-patriota-roku-2016-patriotyzm-to-sluzba-ojczyznie-to-obrona-wlasnej-ziemi-ale-to-tez-odwaga
2 -
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nagranie-tusk-putin-macierewicz-pokazuje-film,685791.html
3 - http://www.fronda.pl/a/patrioci-za-duda-przeciwko-lewacy-i-atesci,80546.html


70 komentarzy:

 1. Żeby nikogo nie obrażać napiszę tylko - i wszystko jasne...
  Ja już myślałam,że Ty faktycznie do tej Warszawy pojechałeś i tak Ci się spodobało na tym czarnym proteście,że poszedłeś w tango z tymi rozpustnicami!
  Ale jesteś:)
  Co do pana M.On mógłyby kandydować o inną nagrodę - Największy P...... Roku.Nawet komentować się nie chce...
  Pozdrawaim AA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj AA!
   Niestety, jakieś choróbsko mnie powaliło, a ja już przy 37,2 umieram ;) Gorączka mnie rozkłada totalnie. Dziwna infekcja, która trwała dwie doby i przeszła bez lekarstw?
   Nawet nie wiem jak było na tych protestach, dopiero jutro sobie poczytam.

   Usuń
  2. Dzień dobry:)
   Nooo "umierasz" jak przystało na prawdziwego mężczyznę;)Zdrówka życzę.
   A prawdziwą niedźwiedzią przysługę odwaliła Natalia Przybysz...
   AA

   Usuń
  3. Za życzenia dziękują. Już jest zdecydowanie lepiej ;)
   Mam nieco inne zdanie o Natalii Przybysz. Nie chcę oceniać jej postępowania w kategoriach moralnych, to zbyt obszerny temat jak na możliwości komentarza. W mojej ocenie jej wyznanie powinno otworzyć oczy wszystkim antyaborcjonistom. Tego problemu nie rozwiąże żadne prawo, nawet najbardziej rygorystyczne. Jeśli nie będzie rzeczowej dyskusji na temat aborcji, podkreślam rzeczowej, a nie hura potępiającej z grożeniem wiecznym potępieniem, z ostracyzmem – nic się w tej sprawie nie zmieni. Byłbym jednak niepoprawnym optymistą, gdyby twierdził, że aborcje da się wyeliminować całkowicie.
   Pozdrawiam ;)

   Usuń
  4. Asmodeuszu ja juz dawno stwierdziałm,że jesteś niepoprawnym idealistą:)
   Nie wiem czy ciągnąć wątek N.P,bo znowu będzie burza ale ja osobiście przywaliłabym jej w pysk.
   AA

   Usuń
  5. Szkoda że nie powiedziała, że uśpiła psa bo brakowało jej miejsca. Już od hejtu by się nie opędziła...
   Swoją drogą ciekaw jestem dlaczego casus p. Przybysz nie jest dla Ciebie atrakcyjny i zbyt obszerny. Sprawa jest dla mnie prosta.

   Usuń
  6. To do mnie czy Asmodeusza?
   AA

   Usuń
  7. Do Asmo, bo co tej larwy to mam takie zdanie jak i Ty...

   Usuń
  8. Radku:
   Nie tyle nietrakcyjny ile jakby nie w temacie notki.
   Postaram się krótko. Nic mnie nie obchodzi, co pani Przybysz zrobiła ze swoją ciążą. To był jej problem. Z moralnego punktu widzenia, jej postępowanie można określić jako naganne. Rzecz w tym, że jak czytałem, w Polsce, co czwarta Polka poddała się aborcji, w tym zdecydowana większość nielegalnie. Dodam od siebie, że w większości przypadków, jeśli nie za namową, to za przyzwoleniem swoich partnerów. Tylko nikt o tym nie chce mówić, bo temat tabu i grozi ostracyzmem. To po prostu chowanie głowy w piasek. Pani Przybysz tę głowę z piasku wyciągnęła i teraz wszyscy na nią. Nawet te, które też aborcji dokonały. Pruderia jak się patrzy. Bo mnie się aż chce zapytać, czy mając 60 metrów mieszkania to przymus posiadania więcej niż dwójkę dzieci? Czy to taki luksus, że można mieć rodzinne przedszkole? Widać uznała, że z racji swej profesji nie stać jej na dobrą opiekę nad taką gromadką dzieci. Jestem ostatni by się wypowiadać na temat tego czy to wystarczające racje, ale to jej decyzja. Ona ponosi jej konsekwencje.

   Usuń
  9. Dodam jeszcze, że nie bardzo rozumiem, co nam do tego, że ona ciążę usunęła? Naprawdę jesteśmy tacy święci, by w tych kategoriach ją oceniać? Można mieć zastrzeżenia, co do tego, że się „chwali”, ale czy to na pewno jest chwalenie, czy tylko chęć zwrócenia uwagi na problem turystki aborcyjnej, która jest pochodną rygorów prawa?

   Usuń
  10. AA:
   Zaraz w pysk ;) A może pokusiłabyś się o umoralniającą gadkę? Wiem, wiem, to znacznie trudniejsze niż dać w pysk ;)

   Usuń
  11. Co czwarta Polka nielegalnie? Skąd takie szacunki?

   Nic nam do tego konkretnie przypadku. Napisała też piosenkę jak dobrze się wyskrobać od czasu do czasu. Podejrzewam, że aspirującą już do hymnu "czarnych macic".

   Swoją drogę część kobiet chyba dojrzała o co w tym chodzi, bo tak tłumnie nie wyległy jak na poprzedni protest.

   Usuń
  12. To są szacunkowe dane, którymi posługują się obie strony sporu. O tym, że to zjawisko nagminne, nie zmieni nawet mniejsza liczba.

   Co ma do tego ten niby hymn? Myślisz, że aborcja przez to wzrośnie? Skoro nie maleje z powodu nazwania kobiet poddających się aborcji morderczyniami, żadna tego typu akcja "za", też nie będzie miała wpływu na ten stan rzeczy.

   Mylisz się, część kobiet nie wzięła w nim udziału, bo nie ma konkretnego zagrożenia status quo. Ruszą wszystkie, jeśli nie więcej, jeśli PiS zacznie coś realnie majstrować przy obecnej ustawie. I tego pewnie jest świadom nawet Kaczyński, mimo że tym razem nie było tak licznie.

   Usuń
  13. Nie wiem czy nawet co czwarta to takie nagminne zjawisko. Natomiast pytanie wynika z ciekawości, bo żeby taki szacunek podać, trzeba przeprowadzić badania. Ciekaw jestem w jakiej grupie były robione, skoro ktoś przyznaje się do nielegalnej aborcji.

   Aborcje mogą się zmniejszyć tylko w jednym przypadku. Edukacji seksualnej i zmianie świadomości. Tego drugiego trudno już oczekiwać bo niestety niektóre młode dziewczątka traktują seks jak sport w którym chcą zdobyć jak najwięcej medali. Oczywiście zawsze możesz powiedzieć, że brak ogólnej akceptacji nie ma tu znaczenia, ja pozwolę sobie mieć inne zdanie.

   O właśnie w ostatnim zdaniu trafiłeś w sedno. "nie ma konkretnego zagrożenia status quo". Więc przeciwko czemu protest?

   Usuń
  14. Nie mnie pytaj skąd te dane, napisałem, że powołuje się na nie obie strony. Gdyby to był nic nieznaczący margines, nikt by o nim nie wspominał.

   Zgodzę się z Tobą, co do tego jak zapobiegać, sam niejednokrotnie o tym pisałem. Ale z traktowaniem przez dziewczyny seksu jako sportu, pojechałeś po przysłowiowej bandzie. Bardziej seksistowskiego tekstu trudno się było spodziewać. Bo co? Ci biedni świętojebliwi chłopcy są molestowani przez niewyżyte dziewczyny i żaden się nie uchowa? Będę wręcz wulgarny. Nie sądzę aby ten świat się aż tak zmienił, ale w pewnym wieku byłem tak napalony, że gotów byłem brać wszystko, co na drzewo nie ucieka... Poważniej, jeśli masz córkę, córki, to je tym komentarzem obraziłeś.

   Wystarczyło posłuchać medytacji Kaczyńskiego, posłów PiS i Kukiz’15 po pierwszym proteście. Medytacji, które były insynuacją prób zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, choć już nie tak radykalnej jak projekt „Stop aborcji”.

   Usuń
  15. Ale żeś się obruszył... Jakby to była nieprawda. Mam w nosie kogo obrażam, są dziewczyny dla których seks jest czymś intymnym i ważnym i są takie, które puszczają się co impreza z kim innym, nierzadko pijane. Jak mam je nazwać? Biedny świętojebliwy chłopiec nie wyjdzie z tego z brzuchem.

   Insynuacje, medytacje... a konkrety jakieś przedstawili "macicom wyklętym??

   Usuń
  16. Tak,zaraz będzie że co druga kobieta usuneła ciążę.Takie dane niech sobie wsadzą w cztery litery...Chyba że to dane ze Słowacji.
   I tu już nie chodzi o to,że N.P usunęła ciążę ale o "ton" tej wypowiedzi.Bynajmniej dla mnie.I skoro nie chciała zmieniać swojego życia,mogła się zabezpieczyć.I nie wiem w jakim wieku są jej dzieci ale jeśli chodzą do szkoły to już mi ich żal.Ale tak sobie myślę,że to dobry przykład na to,że rozszerzenie postulatów czarnego marszu to był dobry ruch.

   Asmodeuszu,to nie był seksistowski tekst.Rademenes napisał niestety prawdę.Mało tego - to bardzo dyplomatyczna opinia.

   I ja się nie nadaję na moralizatorskie gadki.Nie w tym temacie i nie z kimś,kto tarktuje aborcję jak kaprys.To by się dla mnie źle skończyło;)
   AA

   Usuń
  17. AA
   Tak nie do końca chyba był to dobry ruch. Jak widzisz, doszło do pewnego uogólnienia postulatów, jednocześnie na ulicę tym razem wyszły najbardziej radykalne hmm... działaczki.

   1. Dość pogardy, wulgarności i seksizmu
   2. Eliminacja agresji seksualnej
   3. Dość molestowania
   4. Zaufanie do systemu sprawiedliwości
   5. Edukacja seksualna
   6. Planowanie rodziny
   7. Krajowy program wsparcia in vitro
   8. Koniec gorzkiego macierzyństwa
   9. Polityka społeczna dla kobiet
   10. Stop militaryzacji społeczeństwa
   11. Świeckie państwo
   (http://www.tvn24.pl)

   Do tych punktów można dopisać wszystko. Klarowny jest tylko 5 i 7.

   Usuń
  18. Mam prośbę - wklej to u siebie i wtedy podyskutujemy:)
   AA

   Usuń
  19. AA
   Zapraszam

   http://homopolitikus.blog.pl/2016/10/25/522/

   Usuń
 2. Nie mam siły i szkoda mi czasu na komentowanie Macierewicza. Powiem tylko tyle - głupota nie ma wieku, szkoda tylko, że przynosi wstyd Polsce za granicą. Na Dudę i PiS głosował głównie plebs bez wykształcenia, podatny na tanią propagandę i przekupiony 500+. Ludzie wykształceni są niewygodni dla PiSu, bo potrafią myśleć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można odebrać tekst "ol", a Adam ma pretensje do Ciebie ;)
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. "Na Dudę i PiS głosował głównie plebs bez wykształcenia"

   powaznie? :D :D :D
   "Młodzi przyszli scenarzyści, prawnicy, lekarze, socjologowie, fizycy, operatorzy filmowi, filozofowie. U jednego z nich na wydziale wszyscy są sympatykami PiS. Wszyscy!"

   Janda (przerazona)

   http://wpolityce.pl/polityka/293726-janda-w-szoku-poznawczym-mam-dwoch-synow-studentow-u-jednego-z-nich-na-wydziale-wszyscy-sa-sympatykami-pis-wszyscy-znamienne

   :D :D :D

   Lilka (rozbawiona)

   Usuń
  3. Opieram tekst felietonu na analizie sondażu zwolennika PiS (sprawdź link)

   Zapomniałaś dodać, że Janda ma dwóch synów, a ta sytuacja dotyczy jednego wydziału. Pewnie dziekanem jest zwolennikiem PiS i wszyscy mu się podlizują ;) Zresztą ów artykuł też jest felietonem jak moja notka, pewnie jeszcze mniej obiektywny... ;)))

   Asmodeusz, tez uśmiechnięty :)

   Usuń
  4. Asmodeuszu, a moze zamiast opierac teksty na analizach kolejnych mutacji andrzejka hadacza - lepiej siegnac do zrodla?
   o, np
   http://wiadomosci.wp.pl/kat,140716,title,Glosowanie-w-wyborach-parlamentarnych-wg-wieku-infografika,wid,17932180,wiadomosc.html?ticaid=117f82

   coz,
   na PO i reszte bandy - glosuja tacy sredniacy, ktorym sie przez to wydaje - za jakos som lepsi (ten PiS, ten ciemnogrod- to nie oni!). W srednim wieku, srednio wyksztalceni...

   Usuń
  5. Gdybyś przeczytała uważnie mój felieton... Przecież napisałem skąd wzięło się moje przekonanie o własnej ignorancji. Krótkim zresztą ;)

   Usuń
  6. ... tacy sredniacy... kiedys istnialo pojecie "cwiercintelgencja"... ;)

   Usuń
  7. @Lilka N.
   Gdybyś czytała dokładnie mój komentarz, to napisałam "głównie". Znam nauczycielkę, która głosowała na PiS i pomimo wyższego wykształcenia ma także wyprany mózg przez Radio Maryja. Kaczyńskiego nazywa swoim bratem, a zdjęcie śp. pary Kaczyńskich powiesiła na ścianie w salonie i modli się do nich. Idiotyczne, prawda?

   Usuń
  8. Lilka:
   Ty mi podajesz analizę z okresu wyborów do parlamentu. To było rok temu!!!, gdybyś nie wiedziała. Mój felieton odnosi się do popularności Prezydenta dziś. To jakby dwie inne sprawy.
   Ech kobieto, kobieto, na co Ty chcesz mnie nabrać?

   Usuń
  9. Lilka a na kogo Ty głosowałaś?
   AA

   Usuń
  10. a sa jakies watpliwosci? :)

   Usuń
  11. Matyldo już się poprawiam. Na PO głosowała GŁÓWNIE ćwierćinteligencja, ludzie z kompleksami ale pretensjami do...lepiej?

   Usuń
  12. Nie Lilka,ja nie mam wątpliwości.
   AA

   Usuń
 3. Matyldo, dla Twojej informcji.
  Primo: Gwiżdżę na to, jak ocenia Polskę zagranica. Wystarczy mi, że inwestują w Polsce (VW, Toyota).
  Secundo: Głosowałem zarówno na prezydenta Dudę, jak i na PiS w wyborach parlamentarnych.
  Tertio: Mam wyższe wykształcenie.
  Quarto: Mam 70 lat, zatem 5000+ mnie nie obejmuje.
  Jednym słowem, pieprzysz, Dziecko, jak porąbana.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Primo: Niedobrze, że gwiżdżesz na nasz wizerunek za granicą. Czyżbyś nie był patriotą, że Ci na tym wizerunku nie zależy? Po uwadze, że „ważne, że u nas inwestują” jestem przekonany, że męczy Cię megalomania. Już był taki naród, któremu się wydawało, że jest najważniejszy na świecie. Ty na dodatek łączysz naród wybrany z tym, który mówił, że jest ponad wszystko.
   Secundo i Tertio: Nikt Ci nie wypomina, na kogo głosowałeś ani to, jakie masz wykształcenie.
   Quatro: Jeśli nie bierzesz 500 plus uwaga Matyldy Cię nie dotyczy.
   Ode mnie: Twoja uwaga ad personam do kobiety świadczy o Tobie. Marnie świadczy. Ze zrozumieniem też masz problem, bo pani Matylda napisała wyraźnie "głosował głównie", co, gdybyś nie wiedział, znaczy tyle, że nie wszyscy.

   Usuń
  2. @Matylduś...
   Generalnie ja też głosowałem i na Dudę i na PIS, kierując się niestety zasadą mniejszego zła. Mam lat około 40 i również wyższe wykształcenie. Generalnie nie wiąże się ono dziś u niektórych ani z zasadami przyzwoitości, ani z logicznym myśleniem, bo jak przez całe studia kazano im myśleć testami, tak teraz myślą za nich Lisy i Michniki, za którym pośrednictwem m.in. masz napchane do główki takie bzdury jak napisałaś.
   Wkurza mnie już ta retoryka, bo pomyśleć można, że z krainy mlekiem i miodem płynącej PIS przeniósł nas do jakiejś czarnej dupy, tymczasem tkwimy w odbycie niemal od lat 80.
   Ostatnia ekipa wystawiając tyłek raz w stronę Brukseli, raz w stronę Moskwy nie robiła wstydu, bo gazety ładnie o nich pisały?
   A, i z 500+ też nie korzystam.

   Ostatnio doszedłem do wniosku, że Macierewicz jest za stary na to stanowisko i powinien ustąpić, tu jest potrzebny ktoś energiczny, kto ma jednak większą umiejętność analizy sytuacji. Niestety, jego zalety i dobre chęci nie zastąpią wyczucia.
   Ale ostatnio czytałem, że obiekty wojskowe zamiast żołnierzy chroniły... firmy ochroniarskie. No wot siurpryza... Że Macierwicz zlikwidował tą patologię to ciiisza...

   Usuń
  3. Tak, Asmodeuszu, gwiżdżę. Na przykład na opinię pewnego rozczochranego Belga. Proponuję, przeczytaj sobie https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/grob-agamemnona.html, zwłąszcza 17 i 19 zwrotkę. Może (?) zrozumiesz.

   "Ty na dodatek łączysz naród wybrany z tym, który mówił, że jest ponad wszystko." Nie znalazłem u siebie korzeni od strony tych, którzy byli ponad wszystko, ani od strony wybranych.

   Pozostałe Twoje uwagi pomijam, jako mało istotne.

   adam

   Usuń
  4. Zawsze sobie mówię, że nie będę czytał wskazanych linków przez osoby Twojej ideologii, i zawsze łamię dane sobie słowo, ze strasznym dla siebie skutkiem. Kogo Ty mi proponujesz? Romantyka idealistę, fatalistę, którego nigdy pojąć nie mogłem? Jak go czytam, zaraz mnie nachodzą myśli samobójcze. Ten świat jest tak ponury, że nic tylko się powiesić. Ja mam za takim światem tęsknić, ja go mam pragnąć? Jakem Asmodeusz, zawsze cechowały mnie optymizm i radość życia, nawet w najtrudniejszych dla mnie chwilach.

   Nie potrzebujesz mieć korzeni ani jednego, ani drugiego narodu. Ty łączysz obie ideologie w jedno bez tych korzeni, i aby była jasność, to nie jest niemożliwe.

   PS. Sam poruszasz te sprawy mało istotne i masz pretensje, że się do nich odnoszę?

   Usuń
  5. Asmodeuszu, napisałeś: "Kogo Ty mi proponujesz? Romantyka idealistę, fatalistę, którego nigdy pojąć nie mogłem?" Coż ja na to mogę? Chyba miałem rację, gdy wątpiłem: "Może (?) zrozumiesz." Jedynie, co teraz mogę, to posłużyć się cytatem z innego utworu tegoż autora: "Smutno mi, Boże..."

   adam

   Usuń
  6. Na szczęście z nas dwóch tylko Tobie jest smutno. Ja tam mam się dobrze. Każdy ma takich idolów (literackich) na jakich zasługuje. Romantyzm w połączeniu z fatalizmem to nie moja bajka.

   Usuń
  7. Asmodeusz: "Kogo Ty mi proponujesz?"
   klasyka :)
   argument najciezszego kalibru wg Asmodeusza
   :D :D :D

   Usuń
  8. Powiedziałbym klasyka wysokich lotów, mimo ciężkiego kalibru. ;)

   Usuń
  9. @Adam
   Następny, który ma problem z czytaniem. Napisałam "głównie", odsyłam do komentarza dla Lilki N. Mała uwaga - to, że masz inne zdanie od mojego, nie upoważnia cię do tego, żeby mnie obrażać. Zmień język, bo na razie stoisz pod budką z piwem.
   @Rademenes
   j/w

   Usuń
  10. "głupota nie ma wieku ...na Dudę i PiS głosował głównie plebs bez wykształcenia, podatny na tanią propagandę i przekupiony 500+"
   o, kto to napisal... ???

   Usuń
  11. Matyldo:
   W swoim imieniu przepraszam, choć nie za Adama. Powinienem usunąć komentarz, ale on dobitnie świadczy kim jest autor tego tekstu, który ma się za inteligenta. Typowy szowinista.

   Usuń
  12. Matyldo, ja nie odniosłem się do Ciebie personalnie, lecz do Twejej wypowiedzi. Powtórzę zatem: "Jednym słowem, pieprzysz, Dziecko, jak porąbana."

   adam

   Usuń
  13. smodeuszu, ja inteligentem jestem, bez względu na to, jaką Ty masz o mnie opinię. Szowinistą też jestem, ale to już inna klasyfikacja.

   adam

   Usuń
  14. Taaak, tymi dwoma ostatnimi komentarzami to ewidentnie udowodniłeś :)))

   Usuń
 4. Ktoś już tam wcześniej powiedział: Mamy takich "Patriotów Roku" na jakich zasługujemy. Ilu Polaków dało się nabrać na zapewnienie Szydło, że Macierewicz nie dostanie MON do zniszczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zważywszy na to, kto ją przyznaje, to jest raczej "patriota roku" tylko dla prawej strony sceny politycznej.

   Usuń
 5. Odnośnie "spisku" Tuska z Putinem polecam książkę Leona Janusza Wiśniewskiego pt."Grand"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam Liiviio, że nie bardzo rozumiem. Czytałem tylko recenzję i chyba na lekturę się nie skuszę. Bo cóż może mieć wspólnego literacka powieść z autentycznymi faktami? To, że w jakimś minimalnym procencie odnosi się do faktów (albo i nie), a reszta jest literacką fikcją?
   Jakoś tak nigdy nie potrafiłem takiej literackiej fikcji traktować w kategoriach prawd objawionych.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 6. Dlatego też "spisku" napisałam w cudzysłowie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz rozumiem :) Po chorobie wciąż nie jestem do końca sprawny intelektualnie...

   Usuń
 7. "A tak ogólnie, to coraz ciszej o zamachu."

  Serio?
  otwieram dzisiejsza niezalezna - a tam trzy artykuly - na pierwszej stronie - w kazdym z nich w tytule "zamach". Po prostu - "zamach".

  "Kto stal za smolenskim zamachem"
  http://niezalezna.pl/88122-imiona-nazwiska-jednostki-zobacz-kto-stal-za-smolenskim-zamachem

  http://niezalezna.pl/88104-rosyjski-general-dokonal-zamachu-w-smolensku-jurgen-roth-ujawnia-dokument-niemieckiego-wywiadu

  http://niezalezna.pl/88118-niemieckie-sluzby-ukryly-informacje-o-zamachu-w-smolensku

  "Pomyślałem wręcz, Asmo, jesteś kompletnym ignorantem i zupełnie się mylisz..."
  Asmodeuszu, no zgadzam sie z Toba jak nigdy ;P

  No przeciez mowie, ze Fronda- to andrzejek hadacz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałem, czytałem z samego rana. A która to już wersja zamachu? Była mgła, był hel, była rakieta zdalnie sterowana, była parówka i puszka po piwie, był spisek Tuska i Putina... A teraz ten generał wyskoczył jak afera o Mistralach ;)
   Moja opinia o niezależnej, ona jest niezależna od obiektywnych ocen a od prawdy w zupełności. Już ja wolę wPolityce.pl

   Ja pomyślałem i mi przeszło, Ty pozostajesz ignorantką non stop.

   Usuń
  2. Dodam, autor tej rewelacji to niemiecki dziennikarz, który już wielokrotnie po wyrokach sądowych musiał wycofywać swoje książki z obiegu.

   Usuń
 8. @Asmodeusz
  Nie wymagaj od kogoś kto głosował na PiS, logicznego myślenia. Samo to, że tak głosowali świadczy o ich naiwności, jakby nie wiedzieli co
  PiS robił 10 lat temu. Od takich ludzi można spodziewać się tylko obelg, bo argumentów nie mają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż taki surowy w ocenie wyborców PiS nie jestem. Po tym, co zrobiła koalicja PO-PSL też trudno mieć dobre mniemanie o wyborcach tamtych partii. Tak się ludzi nie da oceniać. Trochę się wpisujesz w narrację „ol” z Frondy. Tak naprawdę ostatnią kampanię nie tworzyli ani Kaczyński, ani Macierewicz i być może dlatego ludzie im zaufali. A że się pomylili, do tego każdy ma prawo, choć ja tę pomyłkę traktuję jak własną, subiektywną ocenę. Być może wyborcy PiS właśnie na taką politykę liczyli? To, że ona nam się nie podoba, to jakby inna sprawa. Tym, co się na taką politykę nie godzą, pozostają protesty.

   Usuń
 9. "Nie wymagaj od kogoś kto głosował na PiS, logicznego myślenia."
  " Ludzie wykształceni są niewygodni dla PiSu, bo potrafią myśleć."

  Kto tu obraża. :) Aż się cieszę, że jednak nie należę do sortu matyldopodbnych i aż tak złego zdania o wyborcach PO nie mam. Niektórym się wydaje natomiast że są inteligentni, dowcipni i wszystko wiedzą. Jest to niestety pojęcie względne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W którym miejscu mojego komentarza widzisz obraźliwe słowo?

   Usuń
  2. Bo ci co głosowali na PIS - nie potrafią logicznie myśleć - czyli głupki jednym słowem same. A i jeszcze plebs skuszony 500 +. Czy gdybym napisał, że nie ma z Tobą dyskusji, bo nie posiadasz umiejętności logicznego myślenia nie byłoby to obraźliwe?

   Usuń
 10. @Asmodeusz
  Kaczyński zawsze przed wyborami "chował się do szafy" razem z najbardziej kontrowersyjnymi ludźmi (Macierewicz, Ziobro). Tylko naiwni dali się na to nabrać. W sieci czytam dziesiątki komentarzy ludzi, którzy głosowali na PiS i widząc co teraz się dzieje, żałują tego. Szkoda, że oprócz siebie zgotowali ten los pozostałym Polakom. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O spotkalas tam przebranego Asmodeusza? 😂😂😂
   Ja tam się nie dałam na brać. Caly czas liczyła że Ķaczyński to wszystko trzyma w garsci.I chyba się nie pomyliłam😃

   Usuń
  2. Co ma do tego Asmodeusz? Nabrać pisze się razem.
   Kaczyński trzyma w garści co najwyżej "ciemny lud, który wszystko kupi" - jak mawiał klasyk Jacek Kurski. Nie widzę sensu rozmowy z kobietą, która twierdzi - cytat z twojego bloga - że "prawa fizyki to rzecz względna". Widać, że miałaś do szkoły pod górkę. :)

   Usuń
  3. Lilka:
   W odróżnieniu od Kaczyńskiego, Macierewicza i Ziobry wiem do czego służy szafa.

   Usuń
  4. :D
   - jak twierdzil Lis, ze twierdzi Kurski. Taka drobna roznica :)
   - skoro wyznawcy pancernej brzozy, twierdza ze samolot moze przenikac przez krzaki a foliowe woreczki moga ignorowac 50-tonowy odrzutowic, ktory przelecial - bagatela- jakies kilkadziesiat centymetrow nad nimi ;) Zwazywszy, ze ostatnio przez martwe przedmioty- przenikal Jezus - to jest to nie lada osiagniecie. Tym bardziej - ze nawet Jezus dokonal tego dopiero po zmartwychwstaniu.
   O takich cudach - jak obrot wokol wlasnej osi na wys 5 m, podczas gdy kikuta zostalo ponad 10 m - nie wspominam :)
   widac dla niektorych - prawa fizyki - to rzecz baaardzo wzgledna :)

   Usuń
  5. Nie kompromituj się kobieto, oszczędź sobie wstydu. Klepiesz bez sensu jak baba w maglu. :)

   Usuń
  6. A ja się niestety dałam nabrać na te "szafy", chociaż nie głosowałam na PIS. Wydawało mi się bowiem, że ci "schowani" mają na tyle honoru, żeby się wycofać na polityczną emeryturę ustępując miejsca młodym. Jak wiemy "z historii" wcześniej ich obecność w kampanii ewidentnie przyczyniała się do przegrywania kolejnych wyborów przez PIS. A tu taka zmyłka! :)
   Tyle, że kłamstwo wyborcze (i nie tylko wyborcze) PIS-owskiemu elektoratowi w niczym nie przeszkadza (ciągnie swój do swego?), o czym niewątpliwie świadczy ciągle wysokie poparcie sondażowe dla tego ugrupowania.
   Maria

   Usuń
 11. Ojjj Lilka...Widzę,że miałaś pałę z fizyki,historii i polskiego.Chyba,że jeszcze chodzisz do podstawówki,to sorry.Wszystko przed Tobą:)
  AA

  OdpowiedzUsuń