niedziela, 25 czerwca 2017

Nie ma dziś husarii  Taki tytuł nosi pewien artykuł, który ktoś zaanonsował na Facebooku, ale ja nie o nim. Sam tytuł mi się podoba, ściślej, uważam że jest defetystyczny i nieprawdziwy. Mamy dziś husarię w najlepszym wydaniu jakie można sobie wyobrazić i to w dwóch formacjach, choć od tego momentu będę pisał przez „ch”, aby nie obrażać tej prawdziwej.

  Jedną z nich jest bez wątpienia WOT, powołany przez ministra Macierewicza, która to formacja za jedno z głównych zadań ma śledzenie i podglądanie obywateli, ale nie obcych z wrogiego państwa, a nas samych – Polaków. Ja nie wnikam i cokolwiek jeszcze usłyszę o tej formacji, pewnie mnie nie zdziwi. Nie będę też pisał na ten temat, bo już tak daleko zaszło, że za krytykę tej chusarii od razu jest doniesienie do prokuratury.
Mamy też chusarię z tak zwanego pospolitego ruszenia i tu już będę wnikał. Ta druga formacja to kwiat Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u. Zetrą w proch każdego kto stanie na ich drodze, niemal jak husaria Sobieskiego pod Wiedniem Turków. Niemal, bo wprawdzie nie znam szczegółów, ale pod Wiedniem to ta husaria śpiewała chyba maryjne pieśni. Jak śpiewano i skandowano w Radomiu ledwie kilka dni temu, ledwie dzień przed uroczystościami z okazji wydarzeń 1976 roku w tym mieście, można zobaczyć i posłuchać pod linkiem. Przy okazji widać wyraźnie jak ta szpica chusarii musi się bronić przed atakami agresywnych KOD-ziarzy.

  Na szczęście siły sprzymierzone tej chusarii (straż miejska i policja) w porę się usunęły (czytaj: uciekły), by nie hamować  szarży naszych wspaniałych i odważnych bohaterów. I traf chce (a może to tak celowo - z miłosierdzia?), że dopadli wroga pod gabinetem stomatologicznym. Blisko do natychmiastowej naprawy uzębienia. Wprawdzie teraz ktoś tam mówi, że policja sprawdzi nagrania i dostępne materiały, ale ja bym nie przesadzał. A już kompletnym nieporozumieniem jest nawoływanie do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. W końcu podobno tylko jeden kodziarz jest lekko poturbowany i śmiało można uznać ten incydent za czym o małej szkodliwości społecznej. Kto by się tam przejmował jakimś kodziarzem, w dodatku zakłócającym spokój i mir społeczny. Szedł na manifestację to mógł przewidzieć, że teraz lekko nie będzie. Nie mogę sobie odmówić dwóch fotek z akcji tej naszej dziarskiej chusarii:


Widać wyraźnie, że to chusaria musi się bronić przed napaścią  j e d n e g o  manifestanta.
Brawo chłopaki! Daliście radę. Rodzice i Polska będą z was dumni...

obie fotki z Facebook 
26 komentarzy:

 1. Oglądałem dziś odcinek serialu o Einsteinie, padło tam jedno zdanie, aby obawiać się faszyzmu, można odnieść to do współczesności, gdy wydaje się na nowo ,,Mein Kampf" (jak dla mnie nie ma znaczenia to, że z komentarzem historyków, książka ta nie powinna być dostępna dla nikogo), albo promuje takie postawy przez część polityków. Mogę się niemal założyć, że sąd zastosuje nadzwyczajnie łagodną karę dla tego osobnika, a jest prawdopodobne, że to ofiara stanie się nagle zadymiarzem i bandytą. Brak słów. Nawet pomyślałem po obejrzeniu materiału w TV o tym zdarzeniu, że niedługo ktoś może zginąć, jeśli ta spirala nienawiści będzie nadal naciągana. Tak jak miało to miejsce parę lat temu, gdy pan Cyba zabił pracownika biura PiS.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faszyzm był i zawsze będzie groźny. Tym naszym bojówkarzom bardziej przyświeca fałszywie rozumiany patriotyzm, ale metody zdają się być bardzo podobne. Obawiam się, że głosy za delegalizacją Wszechpolaków i ONR-owców to rzucanie grochem o ścianę. Rządzący ich potrzebują i ich się boją. Póki co, pewnie jeszcze wystarczy policja i opór normalnych ludzi, ale jak będzie za rok czy dwa?

   Usuń
 2. Muszą sobie chyba lepszą ochronę załatwić...

  OdpowiedzUsuń
 3. A dziś znalazłem to. Przedstawia ten film wydarzenia w trochę innym świetle...

  https://www.facebook.com/Wszechpolacy/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem. Nie wydaje Ci się, że ten filmik to manipulacja? Ewidentnie brak początku. Na tym wskazanym przeze mnie widać ten początek, kto kogo i jak prowokował („patriotyczne” okrzyki i zrucanie czapek manifestantom przez ramiona ochrony), więc trudno mi uwierzyć, że ktoś nagle zaczął „bić” chusarza bez powodu. Zresztą, przyjrzyj się uważnie. Ten młody „patriota” czuje się tam tak mocny, że usiłuje komuś coś wyrwać, gdyby był bity, a jest tylko odsuwany przez ochronę, chyba nie tak by się zachowywał. Salwuje się ucieczką gdy wie, że nie da rady. Za chwilę zemści się pod gabinetem stomatologicznym...

   Usuń
  2. Nie wiem prawdę mówiąc. ten GW nie chce mi się otworzyć, jest jeszcze jeden na Onecie.

   http://onet.tv/i/onet24/onet24-bojka-mlodziezy-wszechpolskiej-i-kod/jymtdg

   Wydaje się że oni stanęli na trasie przemarszu KOD i wywiązała się bójka. Z wydarzenia robi się wielkie halo. Zresztą wiadomo kim są ci ludzie, powinno się ich przesłuchać. Pytanie gdzie była policja, bo widać że emeryci z KODu nie dadzą sobie rady z młodymi gniewnymi.

   Usuń
  3. Nie wiem dlaczego Tobie się nie otwiera to wideo. Sprawdziłem, żadnych problemów, choć mój sprzęt trudno nazwać „super”. Materiał z Onetu też jest zbyt daleko idącym skrótem.

   Krótki opis: tego dnia miała miejsce manifestacja WszP i ONR. Skończyła się o 13-tej. O 14-tej rozpoczęła się manifestacja KOD. W jakiś czas później pojawia się kilkunastu wszechpolaków i bezceremonialnie wdzierają się przed trybunę otoczeni ochroną KOD. Zaczynają krzyczeć o czerwonej hołocie za co tłumik kodowców obdarza ich gromkimi oklaskami. Po chwili włączają syreny alarmowe by zagłuszyć wszechpolaków. Kiedy wydaje się, że sytuacja jest już opanowana i młodzi „patrioci” się wyszumieli ma miejsce pierwszy incydent. Jakiś osiłek zrzuca kodowcom czapki z głów. Mimo wszystko odchodzą z przyjacielskim gestem pożegnania (środkowy palec) i okrzykami. Brak jest fragmentu z Twojego pierwszego linku, za to z oddali widać jak kodowcy biegną na pomoc bitemu koledze. Z relacji uczestników wiadomo, że na miejscu był patrol policji i straży miejskiej. Obie formacje wycofały się tuż przed incydentem. Może nie chcieli widzieć tej rozróby?

   Usuń
  4. Powinni usunąć ich już spod tej sceny. Skoro wynosi się Frasyniuka blokującego przemarsz miesięcznicy, to tak samo należało potraktować młodych wszechpolaków - jakby ich wylegitymowali i pognali do domu nie byłoby afery.

   Usuń
  5. Piszesz: „Z wydarzenia robi się wielkie halo”. Trochę zdumiewa mnie Twoja nonszalancja. Dziś atakują, jak to określiłeś „emerytów z KOD”, oby jutro nie przyszli do Ciebie...

   Usuń
  6. A kto miał ich niby wylegitymować i usunąć spod sceny? Emeryci z KOD? Przecież oni tam przyszli po to by sprowokować, a kodowcy nie mogą liczyć na eskortę policji jaką ma zagwarantowana miesięcznica.

   Usuń
  7. Sprawa oplucia rekonstruktora na marszu 11 listopada nie budziła takich emocji. A nie opluł go onrowiec ani wszechpolak tylko jakiś anarchista albo lewak. Podobnie było z kopaniem jakiegoś człowieka na tymże marszu.
   Prowokatorów nigdy nie zabraknie, tak samo jak różnych zagończyków, tymczasem poturbowanie jakiegoś pojedynczego ludka nie robi na mnie już zbyt wielkiego wrażenia.

   Usuń
  8. Nie rozumiem dlaczego kłamiesz? Wystarczyło mi użyć wujka google i okazuje się, że tamto zdarzenie z 11-11-11 było szeroko komentowane praktycznie w całej prasie i telewizji, nie tylko prawicowej. Ba, nikt nie próbował, tak jak dziś minister Błaszczak udowadniać, że białe jest czarne, bo tenże minister twierdzi, że policja była, choć na żadnym filmiku jej nie widać.

   Jasne, że nie robi na Tobie wrażenia, bo ten ludek nie jest z Twojej bajki.

   Usuń
  9. Może się źle wyraziłem, bardziej chodziło mi o wnioski z tego komentowania. Jakaś ukierunkowana niechęć w stosunku do antify? Nie zauważyłem. Zresztą podobno byli to lewacy z Niemiec. Przypomnę jeszcze ten filmik, wtedy faktycznie robił na mnie wrażenie.

   https://www.youtube.com/watch?v=Mw_Rztx0xzw

   Usuń
  10. Chcę przypomnieć iż wielokrotnie podkreślałem zbieżność skrajnych lewicowców ze skrajnymi prawicowcami. Żywią się jednakową nienawiścią dla inaczej myślących, stosują te same, brutalne metody. Z tym, że skrajna lewica jest jakby w zaniku, skrajna prawica zyskuje zwolenników.

   Oglądałem kilka filmików z tych zajść. Różni je od sobotnich to, że tam policji było w brud i w końcu się z Antifą rozprawiła.

   Usuń
  11. A tak, rozprawiali się jak widać nie tylko z antifą. Policji było dużo, ale skala pochodu jest też nieporównywalnie większa, niż ostatnie spacery KODu.

   Usuń
  12. Czy fakt, że skala była mniejsza usprawiedliwia ucieczkę policji?

   Usuń
  13. A czy ja kogoś usprawidliwiam? Napisałem kilka komentarzy wyżej co pwoninni byli zrobić.

   Usuń
 4. Gdybym zobaczyła na tym zdjęciu mojego syna, chyba zmieniłabym nazwisko...
  A owa husaria, nawet przez ch nie jest godna tego miana.
  Swoja drogą, incydent pod gabinetem stomatologa i rentgenem - blisko by prosić o pomoc, a obok lody kupisz i okład zrobisz. Co chcesz, całe siły do ochrony prezesa i przyjaciół zaangażowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chciałem już się wyżywać na policji, bo tam wcześniej był jeden patrol. Ja sądzę, że policja do trzynastej w znacznie większych ilościach ochraniała manifestację Wszechpolaków i ONR-owców (taka się dobyła) i nie mieli już sił bronić KOD-owców...

   Usuń
 5. Jak widać - obie strony napinają cięciwę!
  Trudno nie zauważyć, że strzała bywa też ślepa
  - każdy może się znaleźć w polu rażenia.
  Nie trzeba być wielkim politykiem, żeby w porę
  nie zareagować - zważywszy, że każdy kij ma dwa końce...
  Takie uliczne epizody niweczą ulotną radość życia,
  napawają niepokojem o przyszłość!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękna metafora z tą cięciwą, problem w tym, że ta młoda chusaria jednak wypuszcza strzały. Podobno młodość ma swoje prawa, w tym incydencie jednak i te ewidentnie złamano.
   Dlatego, że też czuję się zaniepokojony o tę przyszłość, mam zamiar piętnować takie fakty, gdyż nie wolno udawać, że ich nie ma.

   Usuń
 6. Na to by wychodziło właśnie. Niebezpieczne są takie związki i tyle. Fakt, nie wiadomo co będzie za rok czy dwa, zależy wszystko od rozwoju różnych sytuacji.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temu rozwojowi sytuacji, w sensie negatywnym można by zapobiec, niekoniecznie przez delegalizację, ale przez surowe kary nawet li tylko za same prowokacje.

   Usuń
 7. To w sporej liczbie przypadków należałoby karać osoby publiczne za nawoływanie do różnych aktów nienawiści. Bo to tak jak często ma miejsce, także tu przykład idzie z góry.

  Akurat cała trójka nasza ma czasem ciekawe skojarzenia. :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma dzisiaj prawdziwej husarii.Mamy za to prawdziwą chujnię...
  Anastazja

  OdpowiedzUsuń
 9. :) Czyli zestaw taki niepełny można rzec. Teraz winyl ma renesans podobno, tłocznie stają się coraz bardziej oblegane, wykonawcy tłoczą też winyle swoich płyt. Ale jakoś nie umiem się przekonać do tego typu słuchania muzyki. Przeraża mnie szczególnie cena samego zastawu do słuchania, by nie było to męczące dla uszu i ceny winyli. W Biedronce sprzedawali podobno adaptery za ok. 400 złotych, nawet z pochlebnymi recenzjami, ale jakoś nadal mam obiekcje.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń