wtorek, 9 stycznia 2018

Moje trzy grosze o pięknym żaglowcu
  Wypada mi wypowiedzieć się w sprawie rekonstrukcji, wszak ten blog zajmuje się przede wszystkim polityką. Mam jednak problem – nie bardzo wiem, co o niej myśleć. Niestety, nie pomógł mi nawet przegląd portali internetowych, ba!, sprawił, iż bardziej uważam, że jest zabawnie niż, że z tej rekonstrukcji cokolwiek miałoby konkretnego wynikać. Wyjaśnię jeszcze tego pięknego żaglowca. Tak o naszym kraju wypowiedział się Premier po rekonstrukcji. Niby ładnie, choć mam wrażenie, że jakiegoś masztu brakuje, a w dodatku lekko poszarpany, jak po jakieś potyczce.

  Portal wPolityce.pl pieje z zachwytu gdyż, jak uważa większość publicystów, ta rekonstrukcja utrze nos opozycji(?) Znikają ze sceny politycznej główni „bohaterzy”
– cele ataków opozycji: Macierewicz, Waszczykowski, Szyszko i Radziwiłł. Jakby zapomniano, że pozostały jeszcze trzy: Ziobro, Zalewska i Błaszczak, choć ten ostatni w innym resorcie. Ale trzy to nie siedem, pole ostrzału dla opozycji ewidentnie się zmniejszyło, choć ja celowo pominąłem obecnego premiera, który też wesoło z opozycją nie ma. Tyle na poważnie. Reszta już raczej bawi.

  Wszystko za sprawą dymisji Antoniego Macierewicza. Chyba nie przewidziano jakie zaplecza ma ten polityk. Tomasz Sakiewicz, szef najbardziej prorządowej „Gazety Polskiej” oznajmił publicznie, że już więcej na Andrzeja Dudę nie zagłosuje (sic!). Co ma piernik do wiatraka? Ano to, że obwinia go za dymisję A. Macierewicza, a Antoni uchodzi w kręgach GP za ikonę „dobrej zmiany”. Nie pani Beata Szydło, dziś minister, sorry, wicepremier bez teki, nie szara eminencja, naczelnik Polski J. Kaczyński, a właśnie pan Antonii. Pani poseł K. Pawłowicz nazwała odpowiedzialnych za dymisję p. Antoniego lewactwem (sic!) Wreszcie wyjaśniło się, kto pod tą nazwą naprawdę się kryje (św) trójca: J. Kaczyński, M. Morawiecki i A. Duda. Jak pragnę zdrowia, w życiu bym nie przypuszczał, że lewactwem kierują takie osoby.

  Najgorzej było wśród redaktorów niezależnej.pl. Zacznę łagodnie, K. Morawiecki, ojciec: zaskoczony dymisją Macierewicza; J. Walentynowicz: „Haniebne. Najgorsza decyzja tych dwóch lat”; J. Olszewski jest też zdumiony dymisją. K. Wyszkowski się wręcz odgraża: spotkajmy się na miesięcznicy!”; Dorota Kania: „Zwyciężyła kłamliwa narracja Piątka, GW i TVN”. Paweł Piekarczyk zapowiedział, że zwróci order, ale chyba najwyraziściej wyraziła się Katarzyna Grójska: „Duda stanął tam, gdzie stało ZOMO” (sic!) Że ja dożyłem takich momentów – nadziwić się nie mogę. Można by sądzić, że nie ma się czym (PiS) przejmować, to tylko garstka zawiedzionych. To jednak nie do końca takie oczywiste. Rzecz w tym, że to środowisko, jest w dużej mierze związane również z „ojcem” Rydzykiem, tym któremu „wycięto” z rządu trzech najwierniejszych z wiernych. Ciekawe jak zareaguje? Bardziej upolitycznione portale katolickie, jak np. Pch24.pl, poszły śladem Sakiewicza i już płaczą nad utratą głównego kreatora zamachu smoleńskiego.

  Czy ten oddolny rozłam, bo nie zapominajmy, że i Prezydent ma duże poparcie dołów, będzie miał wpływ na solidarność drużyny „dobrej zmiany”? Trudno wyczuć, ja nie bawię się w wróżby jak Kornel Morawiecki, który „wróży nowemu rządowi nowe polityczne otwarcie”. Nie bardzo mogę uwierzyć, że miecz w rękach PiS nagle zmieni się w krzyż, pod którym mamy się jednoczyć. Dodam jeszcze tylko, że po raz pierwszy od roku obejrzałem Wiadomości”. Tam wszystko cacy. Żadnych kontrowersji na prawicy nie ma.

  Już na koniec dwa memy, choć proszę je traktować li tylko w kategoriach rozrywki:
- o ministrze Ziobrze pozostającym w rządzie, w dodatku bez zmiany teki:

"Kiedy dowiadujesz się, że Ziobro zrezygnował
A potem, że to taki skoczek narciarski"

- i o mnie:

"Niby taki inteligent, a nic prorządowego wymyślić nie umiesz"


PS. Tym razem nie podaję linków. Tekst jest w pełni autorski poza cytatami zawartymi w cudzysłowach.49 komentarzy:

 1. To chyba prawda, że Duda wyciął Macierewicza. Pewnie za tego generała. Gorzej że szefem MONu będzie teraz Mariusz, z Antonim było chociaż zabawnie.

  Gdzieś czytałem opinię, że te zmiany to na złość autorom "Ucha Prezesa".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie czytam sobie komentarze wyborców PiS-u na tych prawicowych portalach ;)

   Lepsze kawałki: „Duda podnóżek Merkel”; „Ty pisowski trollu!” (obrońca Dudy); „oszuści, farbowane lisy”; „Morawiecki nie jest chłopczykiem sterroryzowanym przez prezydenta”; „Się zaczęło róbta co chceta. Same ogórki bezideowe razem z dudą”; „Szydło na prezydenta a Macierewicz na premiera”; „Miałeś chamie (duda, jarek K.) złoty róg”...

   A jeszcze wczoraj, gdybym tam coś złego na kogoś z nich powiedział, dosięgliby mnie przez laptop...

   Usuń
 2. "Oj, dzieje, dzieje
  cały kraj szaleje,
  a śnieg wciąż
  skrzypi pod nogami
  - jak się roztopi
  każdy popłynie
  w swoją stronę..."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ninel, a gdzie skrzypi ten śnieg? Ja jeszcze tej zimy nie miałem okazji słyszeć ;)
   Wiem, wiem, to metafora ale naprawdę nie wiem, co pod pojęciem roztopów ma się kryć. Spowszednienie?

   Usuń
 3. Ta rekonstrukcja dowodzi, że każdy moze być ministrem od czegokolwiek...

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się widzi, że cokolwiek by nie zrobiono - zawsze będzie ŹLE. Jednym się podoba, a innym nie; przez brak jedności żaglówka [jak nic]- ZATONIE. Wszak każdy uważa siebie za najlepszego kapitana, bądź ma własnego kandydata na to stanowisko. Każdy ma receptę na reanimację służby zdrowia, patent na uzdrowienie gospodarki;
  czuje w sobie moc cudotwórcy i jest pewny siebie,że zadowoliłyby wszystkich. Od góry po sam dół - specjaliści. Aż dziw bierze, że ta żaglówka jeszcze dryfuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, ścieżki ludzkich pragnień są nieodgadnione. Tylko Morawiecki mówi o żaglowcu a Ty go zmniejszasz do rozmiaru żaglówki, i tego nie rozumiem. I nie bardzo mogę się zgodzić z tą receptą. Na tę chorobę, jaką wywołał PiS (nienawiść) ja tam recepty nie widzę. Prawdę powiedziawszy jest temu krajowi potrzeba bardzo długa terapia na oddziale zamkniętym... szpitala psychiatrycznego. Nam, czyli bezwzględnie wszystkim.

   Tak już na marginesie, zastanawiam się czy wiesz, ile hejtu wylewa się na Twojego ulubionego Prezydenta? Zaznaczam, hejtu ze strony jego wyborców, nie opozycji.

   Usuń
  2. Tak na marginesie- co nieco wiem o hejcie, jaki dotyka prezydenta ze wszech stron; nie tylko od opozycji. Mnie to tylko potwierdza regułę- kwik oderwanych od stołków.
   Morawiecki patrzy z innej perspektywy, dlatego widzi żaglowiec, [z jego stołka więcej widać], zaś ja siedzę niżej dlatego -żaglówka.

   Usuń
  3. Pisowcy oderwani od stołków? Swoją drogą nawet dobrze, że teraz też tak myślą o sobie.

   Wiesz, żaglówka jest mala, załoga również, tam raczej do buntów nie dochodzi. Szczególnie na tych jednoosobowych ;)

   Usuń
  4. Dobre; skąd mogłam wiedzieć, że żaglowiec jest w stanie pomieścić kilka milionów ludzi? kiedy nigdy nie pływałam nawet na jednoosobowej żaglówce; [panicznie boję się wody, bo 3 razy się topiłam a pływać się nie nauczyłam]; tyle na poważnie; a teraz z humorem;
   podobno; człowiek i może [nie mylić z Człowiek i morze]to wszystko możliwe nawet na jednoosobowej żaglowce [patrz kabaret; śp.Smolenia; "Aaa… tam, cicho być!... ].

   Usuń
  5. Basiu, Morawiecki użył metafory, wszak zna Biblię, gdzie tego pełno ;)
   Smoleń był sam, ale nie zapominaj, ze to się działo w wariatkowie. Inna rzecz, że za niedługo, wszystkim tym, co się polityką interesują (i nie tylko) też to grozi.

   To bardzo niedobrze, że nie nauczyłaś się pływać, To powinno być tak naturalne jak chodzenie, czy jazda na rowerze.

   Usuń
 5. Ten pierwszy mem... Bardzo wymowny. Lot nad kukułczym gniazdem...
  Pozdrawiam Anastazja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli mamy podobne skojarzenia ;)
   Pozdrawiam pięknie :)

   Usuń
 6. Antoni dorobił się już swoich wyznawców,którym ciężko pogodzić się z dymisją.
  Krysia dokładnie orzekła,że służby i lewactwo winne.Nie wiem do jakiej grupy JK zaliczyć!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę miała kogo innego na myśli, ale jej skróty myślowe dają wiele do myślenia i... interpretacji ;)

   Usuń
 7. Pan Antoni nie musi się niczego dorabiać.Jest Legendą.Jedni się Go boją,inni cenią .Ma swoje miejsce w historii Polski .A poza tym ma 70 lat.I tak co miał zrobić to zrobił.Jego wizja Polski jest zgodna z marzeniami innych Polaków.O COŚ walczył.Może przegrał?Czas okaże.Oceniają GO ci ,co NIC nie znaczą.Proszę o przykłady.Gdzie te ałtorytety?.Pan Siemoniak,pan Sikorski?
  Może należałoby co nie co znać Jego życiorys?Tak dla czystej ciekawośći, bo o przyzwoitość i prawdę u lewaków trudno.
  Mnie wystarczy jeden chociażby FAKT.Był założycielem KOR.Obecnie żyje tylko DWÓCH założycieli KOR-u.Drugi to Naimski.To byli harcerze,którzy pomagali RODZINOM robotników itd,itd.... .
  A wy (my) coś zrobiliście/śmy ... dla Polski?.Znajmy swoje miejsce w szeregu.To nie to samo co wrzucić Jurasowi do puchy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, że Antoni nie musi się niczego dorabiać. Dorobił się na intratnych posadach. Ale ja mu nie zazdroszczę. W jego przypadku skończyło się na odchyłach od normy, bo on już nie rozróżniał, co jest rzeczywistością, a co (chorym) snem. Kaczyński też ma już 70 lat, sugerujesz, że też powinien odejść? Szczerze? Żal mi tych innych, co zawierzyli Antoniemu. Nic mu nie ujmuję z chwalebnej przeszłości KORu, ale on w pewnym momencie po prostu sfiksował. Idee fixe dostał na punkcie Wielkiej Polski.

   Ja tam nie mam wyrzutów, co do pytania „co zrobiłem dla Polski?”. Na miarę swoich możliwości pracowałem uczciwie i do dziś, bez zmrużenia okiem, płacę podatki.

   Usuń
 8. A ja się pobawię w "a nie mówiłem". Pamiętasz, jak utrzymywałem, że TVN kary nie zapłaci?

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kara-tvn-krrit,132,0,2396036.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanosiło się na to od kilkunastu dni, niczego nie ujmując Twojemu "a nie mówiłem" ;) Byłem przekonany, że TVN i tak nie zapłacie, choć na drodze sądowej.

   To miała być karta przetargowa Morawieckiego w czasie pobytu w Brukseli, gdzie pewnie przekonali go, że to nie żarty, a on obiecał, że się dostosuje. Jest jeden pozytywny niuans tego zamieszania. Z "czwartą władzą" nie pójdzie tak łatwo jak z sądownictwem.

   Usuń
  2. Nie ujmując? Byłeś jednak gotów się spierać, że tu cofnę się do naszej rozmowy ntt:

   "Niby dlaczego miałaby uniknąć kary? Bo prezes J. Kaczyński się zlituje i odpuści? Nie po to podporządkował sobie wszystkie elementy władzy, by teraz być łaskawcą. Niby gdzie ma się TVN24 odwołać? Do nowo niezależnych sądów, albo równie niezależnego Trybunału Konstytucyjnego, czy też do pisowskiego Prezydenta?"

   Usuń
  3. Chyba nie zrozumiałeś sensu mojego komentarza. Piszę wyraźnie, że się pomyliłem w ocenie. Teraz pisząc o drodze sądowej miałem na myśli Trybunał w Strasburgu, sorry za skrót myślowy. Chyba, ze powinienem taki przyznanie się do pomyłki poprzedzić „mea culpa”?
   A taaak, Ty przecież uznajesz, że ja nigdy do pomyłek się nie przyznaję :D

   Usuń
  4. Ano przyznaję że już z przyzwyczajenia odpisałem. :D
   Zwracam honor.

   Usuń
  5. Tylko zapamiętaj ten przypadek, bo mi się faktycznie rzadko przytrafia :D

   Usuń
  6. Zapamiętam, choć miałoby to znaczenie, gdybyś mi przyznał rację przed faktem. :D

   Usuń
  7. Otóż to, nic na to nie poradzę, że ja najpierw musze się sparzyć. Gdybym tak „na słowo” każdemu przyznawał rację, mógłbym w ogóle przestać myśleć. :D

   Usuń
 9. Wszystkie petaki to jedna rodzina....-NOCNA ZMIANA 2.Jak pisze S.M.,
  Dobrej Zmiany nastapil kres.Obecnie wprowadzana jest tzw.LEPSZA ZMIANA pod znamiennym haslem -ZGODA,ZGODA POMAGDALENKOWCY(to moje) .A jak wroci pan Tusk do Polski ,to nastapi pelne pojednanie.
  Mamy suwerenna Polske to i decyzje sa podobne.
  W Polsce jazgot kto usunal pana M. ze stanowiska.Konstytucja i pozycja prezidenta jako dowodcy wojska.Po co se wchodzic w droge.
  Ooo p.Komorowski to sie znal na wojsku,broni -ale pan Duda jezdzi i tylko sie modli(p.Antoni tez)-nawet te niezlustrowane komuchy z uczelni chca MU doktorat odebrac co mu sami dali - i uroczyscie nadac panu sedziemu Tuleji,ktory sie na wszystkim zna - wie nawet jakie potrzeby ma mafioso we wiezniu i ile kasy mu przysluguje pod cela a kubature kibla ma w malym paluszku.
  I ja to popieram- jestem za humanitarna kara smierci dla najgorszych zbrodniarzy-budowe nowoczesnych wiezien ,z profesjonalna obsluga i calkowicie w prywatnych rekach.Komendat i klawisze apolityczni i o roznych kolorach skory.Multikulti.Nadzor Komisji Europejskiej.
  Od wiezien nalezalo zaczac-tam bowiem powinni trafic WSZYSCY CI CO SZKODZA POLSCE I TO NIE WG.TAK ZWANEJ SPRAWIEDLIWOSCI SPOLECZNEJ(socjalistycznej)tylko takiej normalnej.cywilizacji lacinskiej.
  poz.natret
  pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Suwerenna Polska powiadasz? Jaka to suwerenność, skoro garstka rządzi bezwzględnie większością? Chyba nie o taką Polskę walczyli przed i po magdalenkowscy, bo mamy ewidentnie powrót do czasów do systemu, z którym walczyli.

   Nie w Polsce a po stronie skrajnej prawicy jest ten jazgot. Większość odetchnęła z ulgą, że zdymisjonowano tego Antoniego. I nie bardzo rozumiem, po co w to mieszasz Komorowskiego? Ani Antoniego nie powoływał na szefa MON, ani go nie odwoływał.

   Sprawiedliwości społecznej bardzo blisko do linczu i ten, kto ją gloryfikuje, po pierwsze, nie ma pojęcia czym jest praworządność, po drugie, powinien uważać, aby taka sprawiedliwość nie obróciła się przeciw niemu.

   Usuń
  2. Komorowski był też przez rok szefem MON, wcześniej cywilnym wiceministrem podwładnym gen, Siwickiego. Znał się na broni, bo wszak jest myśliwym. :)
   Można by też pewnie coś niecoś napisać o jego kontaktach ze służbami wojskowymi WSW i WSI, zawsze bronił ich jak kwoka piskląt twierdząc, ze " „radzieckie służby od lat nie miały już kontaktu z komórkami polskiego kontrwywiadu niższego szczebla."
   Skąd takie przekonanie... doprawdy nie wiem. :)

   Usuń
  3. Radku:
   Czyli Komorowski de facto nie specjalnie różnił się od Macierewicza, lub na odwrót :)

   Usuń
  4. Obawiam się, że się jednak różnił i to nie na plus.

   Usuń
  5. Żadnemu nie dałbym plusa.

   Usuń
 10. Alez Drogi Gospodarzu,przeciez z mojej strony czysty SARKAZM pobrzmiewa.Taka suwerennosc -to i decyzje PODOBNE!HEHE.Po Traktacie L. nie ma suwerennej Polski i tyle-KTOS tam decyduje i za J.K.Tak ,jak nima w Polsce "skrajnej prawicy"-sa tylko pojedyncze wilki NIC ,nie znaczace w polityce.To lewackie bzdury i zaklamania.
  Partia polit., ktora ma w swoim programie 500 +?Prawica,dobre.W Polsce jako partia prawicowa stawiana jest za przyklad franc.partia Le Pen.Nic z tych rzeczy.Ona tez ma w programie oferowanie swiadczen socj.,tyle tylko ,ze dla Francuzow i to moze jeszcze po cichu o bialej skorze(no,ale zarzut o rasizm we Francji to finito na scenie politycznej).
  Pan Komorowski to b.wazna postac jest,b.wazna.On nie zrezygnowal z doradctwa komuchow(umownie wychowankow szkol w Moskwie ,itd,itd)
  Poza tym jego afera marszalkowa,powolanie BBN(olewal to J.K)-dla mnie to nieciekawa postac ,ale nie doceniana po 1980 roku, niby wujek bigos ,ale leb nie od parady.Owszem byl internowany razem z plejada bojownikow(to ci co sie boja) w wojskowym osrodku wczasowym , sluchajac wykladow pana niby profesora Bartoszewskiego,a inni opozycjonisci ,jak to sie mowi, wtedy tracili zeby na przesluchaniach.
  A coz to za TWOR -sprawiedliwosc spoleczna? to z nazewnictwa typu demokracja socjalistyczna.Niby sprawiedliwosc ,ale lepsiejsza bo spoleczna,dobre.No ,ale w Konstytucji jest?-jest!Dla lewactwa ta Konstytucja to jakies Pismo Swiete -nie podlega zmianie.
  Obecnie praworzadnosc w Polsce wg.sprawiedliwosci tzw.spolecznej to przetrzymywanie niejakiego M.Piskorskiego z prorosyjskiej partii ZMIANA(?) juz chyba ponad rok bez zarzutow prokuratorskich.
  Albo odszkodowania dla KIBOLI Legii za akcje Widelec pana Schetyny,
  albo prostowanie wyrokow dla narodowcow za protesty przeciw guru lewactwa tow.prof. Baumana itd,itd-to jest lincz w imieniu prawa sprawiedliwosci spolecznej-kiedys robotniczo-chlopskiej(NP.IRCH).
  "SOLIDARNOSC" PO Nagdalence wywalczyla se KORYTA a komuna wziela banki.
  Wiekszosc chciala SOCJALIZMU Z LUDZKA TWARZA.Ktory z przywodcow Solidarnosci glosil hasla narodowowyzwolencze ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko sarkazm, to wszystko ok ;)
   Piszesz, że po Traktacie Lizbońskim nie ma suwerennej Polski, a popatrz, co oni (PiS) w tym kraju wyrabiają. Nawet rechrystianizować Europę im się marzy. I trzeba sobie wyjaśnić, że partie prawicowe to dziś populizm najwyższych lotów. Gdyby to była prawdziwa lewica (nie ta Millera) pewnie by renegocjonowano Konkordat. A kogoż to nasza prawica miałby wyrugać ze świadczeń socjalnych? Tę garstkę Żydów, Muzułmanów czy ateistów?
   Komorowski już odszedł w cień i z jego powodu nie ma co rozdzierać szat.
   O sprawiedliwości społecznej i dziejowej trąbią dziś ugrupowania prawicowe, te same, które pragną niezależności od UE.
   A już najbardziej zdumiewa mnie „lewica wzięła sobie banki”. Ileż ich jest i dlaczego chce się wszystkie repolonizować, bo podobno niemieckie? I po co dziś hasła narodowo-wyzwoleńcze? Komu to potrzebna?

   Usuń
 11. Partie prawicowe nie obiecuja socjalu.
  Prawica to w skrocie:wlasnosc prywatna to swietosc,wolny rynek itd mozna se przeczytac w necie ,ale moze to byc strata czasu.
  Nie interesuja mnie dzialania partii postkomunistycznych w Polsce,po Magdalence.Na poczatku ruchem Kukiza troche sie zajalem.Korwin ,jaki jest taki jest-zreszta plota niesie wiesc ,ze chce oddac swoja partie Kukizowi.
  Malo mnie interesuje polityka w wykonaniu tzw.GADAJACYCH GLOW(LBOW w wiekszosci)w mediach a raczej mendiach-to w wiekszosci propagada.
  SA inne zrodla informacji bardziej wiarygodne-ale trza byc zorientowanym ,co TO JEST INFO.Wiele zrodel wiele porownan.No i sztuka samodzielnego myslenia-a z tym coraz gorzej,niestety.U MNIE.
  Drogi Gospodarzu-najlepiej ponoc rzadzi sie z tylnego siedzenia,w cieniu-i to nie tylko sluzby specjalne.Pan Komorowski ze swoim zespolem potrafi wiele.Dlatego imponuje mi ta sztuka kamuflazu stosowana przez mysliwego.Wysoki kunszt dla gawiedzi i nie tylko.
  Co do PiS-NIC.Krzywda mnie od nich nie spotkala i tyle.A nawet laska-
  przywrocili dawny wiek emerytalny- i WIELKIE HALO z tego zrobili.
  LOTRY jedni i drudzy platfusy ,igraja z ludzi.
  PiS:

  Charyzmatyczny wodz,kilku wyjatkowych LUDZI, ktorzy walczyli o WOLNA POLSKE nie ukladajac sie z komunistami.Wlasnie jestem w trakcie czytania pozycji J.Blazejowskiej"Harcerska droga do niepodleglosci.""Od "Czarnej Jedynki" do Komitetu Obrony Robotnikow".
  To o A.Macierewiczu i jego zyciu.Zeby mi NIKT ,nie przyfikal ze swoimi rewelkami .Nawet salonowi historycy,neostalinowscy.Albo jacys
  redaktorzy z pism ,czy tv.FAKTY-nie ma autorytetow.
  Gospodarzu tematem Unii Europejskiej, nazywanej przez prawicowcow(niektorych) Eurokolchozem napisano tony.Ja powiem ,ze Polacy wstepowali do Wspolnoty Europejskiej,a tam nie bylo nic na temat A.Spinelliego i jego manifestu z Ventotene.Sa potezni zwolennicy komunisty Spinelliego w Unii ,ktorzy pragna pozbawic nie tylko Polakow wolnosci itd,itd.Sa na temat manifestu materialy rozne ,rozniste-moze wtedy komus sie otworza oczy ,dlaczego jakis tam europosel V.naliczyl sie 60 tys. faszystow na Marszu.chacha.A zeby nie bylo lipy ,to czarnoskory UCZESTNISTNIK NARODOWIEC DR AKAA(?) zalozyl mu sprawe sadowa.I nie jest to farbowany narodowiec ,jak ten dziennikarz Hugo B.z gw tylko PRAWDZIWY PATRIOTA.saluto bandito natreto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest jak twierdzisz, że partie prawicowe nie obiecują socjalu, to znaczy, że nigdzie nie ma prawicy, a my w ogóle nie wiemy czym ona jest. Gorzej, okazałoby się, że najbardziej prawicowe są partie liberalne, wśród których populizm jest najmniej widoczny.

   Jak rozumiem, jesteś zwolennikiem tezy, że po transformacji należało odsunąć od władzy zdecydowaną większość polityków i autorytetów gospodarczych? Co by się stało? Ano rządziliby nami sami nieudacznicy, którzy nigdy nie mieli pojęcia o polityce ani gospodarce. Ciekawe, gdzie bylibyśmy dziś?

   Usuń
 12. Nie znam się na polityce, wszystko ogarniam swoim rozumem, pewnie nie tak jak należy. Ale zdziwiło mnie odejście wspomnianych przez ciebie ministrów, natomiast w tle widzę zbliżające się wybory - jak zawsze nastała pora "wyciszenia", ale jak zapewniał prezes na miesięcznicy - idziemy wszyscy (znaczy oni wszyscy) w tą samą stronę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak też można interpretować „zagranie” Kaczyńskiego, ale po następnych wyborach powołanie tych ministrów na nowo, zupełnie by go zdyskredytowało. Na domiar wszystkiego, już wychodzi na to, że następcy niczym nie różnią się od poprzedników. Tego nie da się ukryć do nawet do czasu wyborów samorządowych.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Widzisz Asmodeuszu jest to proste. Teraz już dwa lata wyborcze. Więc Jarosław pokaże PiS w wersji light. Oczywiście, gdyby PiS wyborów nie wygrał, to patrz na głosowanie ws. projektu Ratujmy kobiety, gdzie tzw. opozycja weszła w zad PiS licząc na przyszłą koalicję. Patrz też na delikatniejsze podejście PiS do tzw. opozycji Jarosław i Antonii głosowali za nieodrzucaniem w pierwszym czytaniu projektu. Czyli masz pierwsze symptomy budowy koalicji powyborczej.

   Usuń
  3. Witam Bartoszu! Już prawie o Tobie zapomniałem, tak rzadko się produkujesz.

   W tym glosowaniu za odesłaniem projektu do komisji była zagrywka stricte polityczna, mająca na jakiś czas uspokoić „lud”, to znaczy, nie dopuścić do kolejnego „czarnego marszu”. Te plany paradoksalnie i zupełnie niechcący pokrzyżowała opozycja. Teraz przyjęcie samego projektu Stop Aborcji do komisji da czas przeciwnikom zmobilizować się na ulicy, nim dojdzie do pierwszego czytania.

   Usuń
  4. Witaj,
   częściej czytam niż piszę, może z korzyścią dla wszystkich.

   ani PO ani PiS nie przejmują się ludem. Wszak PiS powtarza, że demokracja na tym polega, że ludzie mogą sobie protestować.
   Obywatelski projekt jest składany jako kontr projekt prawicowego. Akurat "ulica" się nie wścieknie, że ten projekt upadł, bo i tak by przepadł, gdyż PiS ma większość. "Lud" się wścieknie, gdy przejdzie projekt "pro life". A tu mamy sytuację, że Ci, którzy wmawiają, że kompromis będzie wpisany do konstytucji, są chętni zagłosować za projektem znoszącym kompromis.
   Zresztą już w czasie kampanii wyborczej w 2015 roku było widać, że PO ładuje na listy przeciwników kompromisu aborcyjnego. Trudno tu zapomnieć słynne nazwisko Romana Giertycha. Więc gołym okiem widać, że branie udziału przez PO w marszach to tylko udawanie opozycji wobec PiS.
   Oczywiście trudno tu także zapomnieć, że projekt Ratujmy kobiety, czyli projekt UP, nie przeszedł też w czasie rządów SLD-UP, gdzie ten sam manewr z niegłosowaniem zrobili posłowie SLD. Wtedy PO głosowała za odrzuceniem w pierwszym czytaniu. W sejmie poprzedniej kadencji projektu też nie dopuścili do głosowania.
   Więc nie rozumiem na jakiej podstawie ktokolwiek zakłada, że PO ten projekt wesprze.
   Dlaczego tak otwarcie pokazali, że "lud" mają gdzieś? to już pasuje do wątku, dlaczego zdymisjonowano człowieka, z którym nijak PO nigdy nie chciało współpracować.
   Całkiem to przypomina działanie PiS i Samoobrony pod koniec kadencji sejmu 2001-2005, oczywiście ustami śp. Lecha Kaczyńskiego słyszeliśmy, że nie będzie kolacji z przestępcami. Wtedy mówiłem znajomym będzie koalicja PiS i Samoobrony i nikt nie wierzył.

   Usuń
  5. Bądźmy szczerzy, lewica (ta polityczna) też się ludem nie przejmuje. Chodzi tylko o stołki i kasę.

   Wisz, ja w notce nie odnoszę się obywatelskich projektów, ale skoro temat poruszyłeś. Ów kompromis był zawierany między władzą świecką a kościelną i „ulica” wtedy nie miała nic do powiedzenia, ale nie z powodu sedna problemu ile nieświadomości siły jaką posiada. Dzisiejsze projekty i protesty wynikają z prób zachwiania owym kompromisem. Jest takie powiedzenie: nie ruszaj gówna bo śmierdzi. Ruszył je ruch pro-life (ordo iuris) i mamy smród.

   Nie znam motywów działania ani PO, ani nowoczesnej. Na dziś to i tak już bez znaczenia.

   Usuń
  6. Co nazwałeś lewicą?
   Ja wiem, że kompromis był pomiędzy Glempem, a ówczesną władzą. Ludzie nawet nie pamiętają, że kompromis przegłosowało Porozumienie Centrum. Stąd Lech Kaczyński cieszył się sympatią ruchów feministycznych. I miał nawet tytuł feministki roku (w 2001 albo 2004) co otwarło mu drogę do prezydentury. W sztabie wyborczym miał najbardziej zagorzałych antyklerykałów posłów (UP m.in. Tomasza Nałęcza). Do czasów rządów PiS "ulica" nie walczyła kompromis dawał stabilizację. Owszem wyhodowany przez GW ruch pro-life, za czasów wizyty papieża JP2 nakręcił nam obecną sytuację. Ale większym problemem jest to, że rządzi partia, która jest napakowana frazesami pro-life (wychowankowie GW).

   Właśnie motywy działania PO i starożytnej mają największe znaczenie.
   Bo rzutują na to co obecna tzw. opozycja zrobi po wyborach. Z kwestią, którą sama ma w programie odwrotnie do tego co głosi.

   Usuń
  7. Rozumiem, że Twoje słowa: „wyhodowany przez GW ruch pro-life, za czasów wizyty papieża JP2 nakręcił nam obecną sytuację” to tylko próba przyklejenia łatki znienawidzonej GW? Sądzę, że tak jak pisowcy obwiniają o wszystko Tuska, tak lewica o wszystko obwinia GW. Ale mnie to już ani ziębi ani parzy. Przywykłem.

   Usuń
 13. Drogi Gospodarzu ,skad moge wiedziec co by sie stalo jakby odsuneli tych nieudacznikow i altorytety od wladzy? Albo gdzie bysmy byli.
  Z tymi partiami to jestes blisko,blisko-jeszcze tylko troche wiedzy od Mitrochina i moze kiedys pojdziesz innym torem rozumowania.Ale nie koniecznie namawiam.Mozna zyc we wlasnym swiecie ,grunt to miec PASJE.I jej sie poswiecic .Byle nie byla to KOBIETA.a TYM BARDZIEJ MEZCZYZNA.
  "Autorytety gospodarcze" -socjalistyczne?nie kpij wacpan .
  Dostepne sa historie karier roznych "geniuszy " ekonomistow marksistowskich i roznych przekretasow zza Wielkiej Wody.Inni ekonomisci obliczyli ,ze z Polski wyprowadzono wtedy ok.90 mld dolarow.
  Taki pan Gawronik ze swoja aferka kantorowa to pikus.
  Ale warte uwagi jest chociazby nazwisko-Faltzman.(sprawdze dokladniej, jak wroce ze zbiorki )
  Ja ,jako marzyciel WOLNOSCI bylem zwolennikiem recepty na Polske ,ktora przedstawil mecenas Sila-Nowicki.
  SALUTO.

  OdpowiedzUsuń
 14. Michal Falzman.Karygodny blad.Przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eksperci jak eksperci, lepszych w tamtym czasie nie było. Ci, którzy wyprowadzili owe 90 mld dolarów, bez względu na sytuację i tak by je wyprowadzili. To tzw. frycowe. Nikt tego nie uniknął.

   Owe recepty może i były, ale ich wartości dziś już nikt nie sprawdzi, więc to jakby gdybanie.

   Usuń
 15. Szkodnicy musieli być, Asmodeuszu, wypieprzeni, bo zaciemniali WIZJĘ...
  Jądro Ciemności pozostało na swym należnym miejscu, i, niestety, jeszcze długo Moc będzie z nimi!
  serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andrzeju, myślisz, że Ci nowi to już szkodnikami nie będą? Mieli swoje pierwowzory, by nie napisać wzorce do naśladowania.

   Znów coś wspólnego - też jestem fanem gwiezdnych wojen ;)

   Usuń