piątek, 6 lipca 2018

Słoneczny patrol


  Znacie ten serial? Ja nie oglądam i nie oglądałem poza pierwszym odcinkiem ileś lat temu. Nie lubię głupich seriali, więc spokojnie, nikogo do oglądania nie będę namawiał. Chciałem się tylko podzielić czymś, co ewidentnie poprawiło dziś mój humor, mimo że obudziłem się po sennym koszmarze w ponurym nastroju. A śniło mi się, że PiS wygrywa następne wybory do parlamentu i to z miażdżącą przewagą...

  W ogóle coś mnie ostatnio koszmary prześladują. Przedwczoraj śniłem, że moja dużo ode mnie młodsza znajoma, lat pięćdziesiąt i dwa, do której smolę cholewki, stwierdziła stanowcze i nieodwołalnie, że chce zostać – konsekrowaną dziewicą (sic!) Podobno jest duże zapotrzebowanie. Obudziłem się oblany zimnym potem, bo w realu, to znaczy na jawie, nie znam kobiety w tym wieku, do której smoliłbym te cholewki. Mam ambicje na dużo młodszą i uchowaj Panie przed dziewicą, nawet jeśli tylko konsekrowaną. Dopiero później sobie uświadomiłem, skąd mi się te koszmary biorą. Zbyt często zaglądam na prawicowe i katolickie portale.  W pierwszym odruchu chciałem sobie postanowić, że już nigdy więcej, ale z drugiej strony... Bolał Was kiedyś ząb? Straszne, prawda? Trzeba iść do dentysty, często na resekcję i to po niej pojawia się uczucie błogiej ulgi, ba!, wręcz niebiańskiego szczęścia, prawdziwy błogostan. Ja takich chwil doznaję, gdy po przebudzeniu uzmysławiam sobie, że to był tylko zły koszmar. Miałbym się takich chwil pozbawiać, kiedy na inne orgazmy już raczej nie mam co liczyć? Jeśli się nawet trafią, to nie częściej niż Barbórka.

  Aha, ja miałem o słonecznym patrolu, choć grozi mi koszmar, że jestem u boku pięknej dziewoi z niemal zupełnie gołymi pośladkami, ja za to w kombinezonie nurka w pełnym wyposażeniu, co byłoby w zasadzie wybawieniem przy moim pomarszczonym ciele i obleśnymi fałdami skórnymi po okresie nadmiernego tycia. To było tak, czytam nagłówek: „Słoneczny patrol ONR na plaży w Rimini”1. Ja to kręcę, nie mogłem doczytać treści – strasznie oczy mi łzawiły ze śmiechu. Później nie było lepiej, bo te ONR-owskie mięśniaki prężą ciało tylko po to, aby wystraszyć muzułmańskich najeźdźców!!! Razem z włoskimi neofaszystami, bo wiadomo w grupie groźniej i raźniej. Już mam scenariusz kolejnego, sennego koszmaru. Na plaży owijam głowę ręcznikiem, by nie spalić coraz większych zakoli i w tym momencie pojawia się słoneczny patrol ONR... Polecam ten artykuł, jest na przemian śmiesznie i strasznie – tyle adrenaliny mało gdzie.

  Ja mam zawsze fatalne skojarzenia. Piszę, bo od razu przypomniałem sobie artykuł2 o tym, jak to internauci chcę zabić naszego Naczelnika Państwa, Jarosława I Wielkiego. On jest wprawdzie mały wzrostem, ale ten przydomek „Wielki” jak najbardziej mu się należy. To trzeba geniuszu, aby tak zamącić w jednym większym kraju nad Wisłą i niemal całej Europie – nie ponosząc przy okazji żadnej odpowiedzialności. Otóż ci ONR-owcy już opaleni i doszkoleni przez włoskich neofaszystów mogliby teraz wzmocnić ochronę Naczelnika, która już nas kosztuje 1,6 miliona złotych rocznie! To szukanie sposobów zabicia Naczelnika ma w dodatku charakter jawny na Facebooku, więc większych problemów mieć nie będą, aby wyłapać wszystkich potencjalnych zamachowców. Jak stwierdza autor: „niby to lemingi, a jakie agresywne”, ale wiadomo ONR-owcom nikt się nie oprze. Problem w tym, że policja opieszała, nikogo z tymi pomysłami nie aresztowała, stąd mój pomysł. Słoneczny Patrol ONR zadba, by temu naszemu „Słoneczku” nic się złego nie stało.

  A propos snów. Jak wyjaśnia pewien zakonnik (nazwisko pominę) w cyklicznym wideoklipie, katolik nie powinien wierzyć w sny, tym bardziej ja, człowiek niewierzący i niedowierzający w sny nie wierzę. Nawet te prorocze. Podobno Bóg i tak zrobi jak chce, a nie tak jak nam się śniło. Otóż, trzymam tego zakonnika za słowo i liczę na to, że Bóg nie zrobi tak jak mi się śniło z tymi najbliższymi wyborami do parlamentu...

48 komentarzy:

 1. Współczuję koszmarów, choć ten ze zwycięstwem PIS w wyborach wcale nie jest taki niemożliwy.

  Co do tych ONRowców na plaży, to jest alternatywa. Patrole liberalne złożone z pacyfistów. W razie próby gwałtu wręczyliby ofierze ulotkę, żeby po prostu nie drażniła naszych drogich gości odsłoniętymi wdziękami i ubierała się na plażę skromniej. Z drugiej strony można zorganizować żeńskie patrole, które wykazałyby się w końcu empatią (w końcu zdrowe, jurne chłopy przybyły do Europy często same) i oddały się dobrowolnie, co na pewno uchroniłoby mniej tolerancyjne i zamknięte na kulturowe ubogacenie plażowiczki przed niechcianymi kontaktami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A i byłbym zapomniał. W razie jakby się jednak stało jakieś nieszczęście i arabski chłopiec za mocno przydusił delikatną europejską białogłowę, zawsze można zapalić w tym miejscu świeczkę, zrobić łańcuszek rąk, albo na pobliskim chodniku narysować coś ładnego kredką.

   Usuń
  2. Nie musisz współczuć, ja te koszmary naprawdę polubiłem ;)

   Nie bardzo Cię rozumiem. Jaka alternatywa? Czyżby liberalni pacyfiści składali jakieś deklaracje o patrolach na plażach? Ja o takich nie słyszałem, ale jeśli Ty... aż mnie ciekawość zżera. Ja tak sobie myślę, czasami mi się zdarza, że dziś młodzi zakochani, na wieść, że chodzą tam patrole ONR, z randki w takim miejscu zrezygnują. Wątpię, czy przy takim towarzystwie stać ich będzie na romantyzm. Osobiście mniej bym się dziś obawiał muzułmanów niż tych ich patroli.

   Tak tylko z ciekawości zapytam – ile było takich przypadków na plażach całej Europy?

   Usuń
  3. Pewnie nie składali, bo oni są od wyższych celów niż przeciwdziałanie gwałtom. Wolą rozpisywać się o ubogacaniu kulturowym i tolerancji wobec uchodźców.
   W Danii uznano, że dobrym panaceum na gwałty popełniane przez emigrantów są... lekcje wychowania seksualnego. :) I gdzieniegdzie autentycznie rozdaje się ulotki jak nie prowokować Muslimów.

   To chyba tylko Ciebie dotyczy, zakochanego w sobie samym :D

   Dla ciekawych jest jest wujek Google. Sypnie Ci się tyle linków, że przez najbliższy miesiąc będziesz miał zajęcie, a jak wpiszesz hasło po angielsku, to przez następne kilka.

   Usuń
  4. Mam nadzieję, że wiesz jaką organizacją jest Forza Nuova, która szkoli naszych przyszłych bohaterów narodowych? Tak tylko wspomnę, że cieszą się iż ONR, zorganizował marsz 11 listopad, który... wyprowadził na ulice Warszawy 100 tysięcy polskich nacjonalistów (sic!) Niejaki Roberto Fiore wprost stwierdza, że jest rasistą, antysemitą i... terrorystą. Jeśli tacy ludzie mają strzec plaż, to tam naprawdę strach się pokazać. Już ja wolę tolerancję wobec uchodźców i te ulotki w Dani.

   Randkującym na plaże marzy się samotność we dwoje, nie towarzystwo osiłków spod ONR. Egoizm (mój) nie jest stanem zakochania, chyba że czegoś nie wiem. W dodatku nie znam szczęśliwych ludzi, którzy siebie nie kochają.

   Wypisałem sobie w gogle: wandale, kibole i narodowcy na polskich plażach – mam zajęcie do niedzieli :D

   Usuń
  5. A ja nadal wolałbym towarzystwo ONRu niż Marokańskiego gangu...

   To w Rimini też im się marzyła samotność we dwoje i niestety nie było tam osiłków z ONRu.

   No właśnie może zrób przy okazji zestawienie - gwałtów dokonanych przez neofaszystów i gwałtów dokonanych przez emigrantów z krajów arabskich. Ale nie, pewnie pójdziesz na łatwiznę, skoro masz plany tylko do niedzieli.

   Usuń
  6. Marokański gang został rozbity, narodowcy się rozwijają. I szkolą u terrorystów.

   Wiesz ilu ludziom marzy się każdego weekendu szczęśliwy dojazd do miejsca wypoczynku? A ilu nie dojeżdża nie tylko z powodu pijanych kierowców? Wiesz ilu marzy aby dożyć sędziwej starości, a ilu umiera młodo, niekoniecznie z rąk uchodźców? Taki bajer zostaw sobie dla tych, co ze strachu i dla draki zapisują się do Słonecznego Patrolu ONR.

   Już kiedyś o tych gwałtach robiłem. Zdecydowanie lepiej w ilości dokonanych gwałtów wypadają biali, rodowici Europejczycy, Polaków nie wyłączając.

   Usuń
  7. To masz w jego miejsce 10 Somalijskich albo Libijskich, które przejmują teren.

   I to jest argument. W związku z tym na pewno zwiększanie liczby pijanych kierowców poprawi sytuację. Ten bajer zostaw sobie dla tych, którzy logiki uczyli się od Asy Romson.

   Jasne, jak wziąłeś pod uwagę państwa i obszary w których nie ma uchodźców mogło Ci nawet coś takiego wyjść.

   Usuń
  8. Praktycznie nie ma tygodnia aby CBŚ, ABW i inne nie chwaliły się rozbiciem gangu. A przecież u nas somalijskich i libijskich uchodźców nie ma. Aż zapytam, bo mi się wierzyć nie chce.: Ty tak na serio popierasz tych ONR-owców szkolonych przez neofaszystów i prawdziwych faszystów włoskich?

   U nas pijanych kierowców przybywa, liczba nowych uchodźców jest coraz mniejsza.

   Nie tak dawno czytałem, że na Wyspach Brytyjskich w grupie imigrantów najwięcej przestępstw dokonują Polacy i wyprzedzają nawet muzułmanów razem wziętych.

   Usuń
  9. Nie cieszy mnie wizja Łysych napierdalajacych się z ciapatymi. Nie mam wątpliwości, że będą szukać zaczepki, żeby się sprawdzić. Nie cieszy mnie też radykalizacja ruchów narodowych, bo oznacza to powstanie sił, które coraz trudniej będzie kontrolować i ucierpieć mogą niewinne mniejszości w Polsce, jak choćby Tatarzy - już nie tak dawno zdemolowano im gdzieś meczet. Tylko nie można mówiąc o tym nie zauważać przyczyn takiego stanu rzeczy, takie potwory nie powstają z niczego. Że zacytuję Nietschego = "Walcząc z potworami bacz, byś nie stał się jednym z nich".

   Też to czytałem, nie napisano tam, że najwięcej, tylko że są w czołówce. Autor artykułu jakoś nie napisał kto jest na pierwszym miejscu.

   Usuń
  10. Nie każdy cel uświęca środki. Od zwalczania przestępczości, nawet wśród uchodźców jest policja i inne służby bezpieczeństwa. To, że nie sposób wyeliminować do końca zagrożenia, a nikt nie ma złudzeń, że to jest możliwe, nie może usprawiedliwiać tej radykalizacji środowisk nacjonalistycznych, w dodatku o zabarwieniu faszystowskim. To jest błędne koło. Pod pozorem walki ze złem, rodzi się nowe zło. My się możemy przekomarzać, choć wydaje mi się, ze sprawa wbrew pozorom jest poważna, ale nie dlatego, że trzeba chronić plaże w nocy, ile dlatego, ze taki ruch się odradza.

   Prawda, ktoś z Polakami rywalizował, ale to byli albo Rumuni, albo Bułgarzy.

   Usuń
 2. Myślę, że gdyby wynik zależał od Boga, to zapewne by pisuary nie wygrały następnych wyborów, bo wszak debilem nie jest i do tego by nie dopuścił, ale niestety wynik będzie zależał od naszych rodaków. Część tyłka z domu nie ruszy bo : a) nie mają na kogo głosować, b) znudziło im się głosować na mniejsze zło. A miłośnicy wszelakich "plusów", nakręceni przez mężczyzn w czarnych sukienkach, bez problemu postawią znaczek analfabetów przy kandydatach wytypowanych przez pis.
  Ja się już przestałam łudzić,że cokolwiek się w tym kraju zmieni.Jedyna moja pociecha w tym, że moje dzieci nie będą w nim nigdy mieszkać, a mnie bliżej do końca drogi niż dalej. Zawsze jeszcze będzie możliwość poproszenia o azyl;)
  Życzę Ci znacznie milszych snów;)
  P.S.
  Czy ta akcja Rimini nie oznacza przypadkiem, że w tym sezonie będą kobitki gwałcone przez narodowców włoskich i polskich zamiast przez nielegalnych imigrantów? Podejrzewam, że poszkodowanym nie sprawi to większej różnicy- no może tylko tę, że wtedy taki fakt nie zostanie nagłośniony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedy prawda jest tak, że naprawdę nie ma na kogo głosować i jeśli już, to tylko dlatego aby osłabić PiS. Przyznasz, że motywacja wątpliwej jakości.
   Racja, zawsze można z tego wariatkowa uciec, gdy już się nie da wytrzymać. Ale jakoś tak za takim rozwiązaniem nie tęsknię, bo choć nie wiem, co to jest patriotyzm, ani umiłowanie ojczyzny, kocham to swoje miejsce na ziemi ;)
   Ja mam wrażenie, że ta akcja w Rimini jest po prostu szkoleniem bojówek neofaszystowskich. A do takich szkoleń, każdy pretekst jest dobry.
   Pozdrawiam ;)

   PS. zajrzyj dziś wieczorem na pocztę.

   Usuń
 3. Sobie też tego nie życzę, ale z obserwacji wynika, ze może się ziścić, jeśli dołożą jeszcze jakieś tam plus, to na pewno...
  Pozdrawiam z deszczowej Zawoi:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś te plusy się skończą, a wtedy minusów nikt nie opanuje. Oj będzie zdziwko, oj, będzie !
   Poślij mi tych chmur, bo ja aż takich upałów jak u mnie nie za bardzo znoszę ;)

   Usuń
  2. Deszcz szybko minął, bo to burza była, a dziś znów pięknie!

   Usuń
 4. bardzo to intrygujące, że brunatne lewactwo, czyli ONR i ich włoscy towarzysze, tak się troszczy o bezpieczeństwo kobiet na plażach, skoro według ich filozofii ofiara gwałtu jest winna temu gwałtu... tu pojawia się pytanie, co te patrole mają robić?... upominać kobiety, by ubierały się "po bożemu", niczym prezenterki TV Trwam?...
  no tak, ale faktycznym celem tych patroli nie jest bezpieczeństwo kobiet, tylko spuszczanie zbiorowych bęcek pojedynczym osobnikom noszącym znamiona jakiejkolwiek inności od jedynego słusznego wzorca, bynajmniej nie tylko "ciapatym" zresztą... najchętniej małym śniadoskórym dziewczynkom, bo tu wystarczy przewaga osobowa 5 na 1... tylko skąd oni będą brać te dziewczynki, skoro wszyscy uchodźcy to ponoć młode zdrowe byczki płci męskiej?... nie sorry, są jeszcze niemowlęta z bombami w pieluchach (istniejące w równoległym świecie niejakiego Gowina), ale to chyba trzeba mieć jakieś przeszkolenie saperskie, by te pieluchy rewidować?...
  oczywiście są też inne zadania, jak np. ukraść butelkę oranżady z kebabowni, ale tu już większej gromady trzeba, bo można od "turasa" nożem oberwać...
  p.jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te patrole chodzą późną porą, kiedy plaża staje się miejscem zakochanych par. Należy więc sądzić, że te patrole mają dwa zadania: straszyć muzułmanów i dbać o moralność. Jakoś ich nie widzę w pełnym rynsztunku na plaży w upalny dzień – wtedy się ćwiczą w kopaniu lemingów. ;)

   Usuń
  2. no tak... straszyć muzułmanów... ciekawe, jak mają zamiar ich rozpoznawać?... według brunatnej wykładni: "wygląda jak pedał, to znaczy, że jest pedał", czyli "jak ciapaty to muslim" /słów takich jak np. "jezyda" lub "kopt" lewactwo nie zna/...
   dbać o moralność... czyli np. ścigać złodziejaszków plażowych?... takie dbanie o moralność jestem skłonny poprzeć, ale z moralnością katolicką jest ten problem, że zajmuje się ona przeważnie rejonami krocza, więc plażowym złodziejaszkom pracy te patrole nie zaburzą...

   Usuń
  3. Muzułmanów będą barć na węch, są w tym dobrzy ;) Złodziejstwo to grzech mniejszy, nie wart trudu Słonecznego Patrolu, zdecydowanie bardziej pilnym będzie wyszukiwanie potencjalnych grzeszników w kwestii moralności i obyczajowości, gdyż to wbrew wartościom patriotycznym, nie daj Boże z cudzoziemką, albo cudzoziemcem.

   Usuń
 5. Witaj.
  Ty jednak wiesz jak człowiekowi humor poprawić.
  Trening czyni mistrza.Chłopaki potrenują na włoskich plażach i będzie jak znalazł.
  Co prawda w Polsce nie mamy większego problemu z muslimami ze względu na zdecydowaną w tej kwestii politykę "pisiorów",ale nie można przewidzieć, czy tak będzie zawsze.

  "Otóż, trzymam tego zakonnika za słowo i liczę na to, że Bóg nie zrobi tak jak mi się śniło z tymi najbliższymi wyborami do parlamentu...".

  Dobrze główkujesz.
  Jakby co,będzie na zakonnika.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam również, tym bardziej ciepło, że z podziękowaniem za pochwałę. Czasami coś mi się uda i tylko żałuję, że nie zawsze.

   Z tą odpowiedzialnością za wybory trafiłeś w sedno. Jak PiS przegra, lub przynajmniej nie wygra z taką przewagą, aby dawała mu rządzić tak jak teraz, to na pewno będę dumny, że przyłożyłem do tego rękę (swój głos). Inaczej będę miał kogo obarczyć winą...

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Gdy by tak jeszcze te POpaprane oszołomy wzięły z Ciebie przykład i zrozumiały,że na to mamy urny wyborcze,żeby je używać,a nie łazić po ulicach i rozdzierać japę,że im się krzywda dzieje....
   O kapowaniu do Eurokołchozu przez litość nie wspomnę.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Tu już nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. Przecież PiSowcy też objeżdżają kraj z próbą udowodnienie, że dobra zmiana jest dobrą zmianą i nagrody liczone w niebotycznych kwotach im się za to słusznie należały. Natomiast, co do kapowania, nie powinieneś odbierać palmy pierwszeństwa PiS (mogą się obrazić) kiedy sami byli w opozycji.
   Odwzajemniam pozdrowienia.

   Usuń
 6. Te koszmary to już są na jawie. Jak podała Rzeczpospolita straż marszałkowska będzie mogła nosić nabitą broń. Zgodnie z rozporządzeniem marszałka w straży będą mogły być ogłaszane „stany podwyższonej gotowości bojowej”, a część zadań na terenie Sejmu funkcjonariusze będą mogli wykonywać w ubiorze cywilnym. Obawiam się, że wybory będą sfałszowane jak nic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta straż marszałkowska to chyba dodatkowa ochrona naszego Naczelnika. Tej nigdy za wiele, a jeśli przy okazji nie dopuści do kolejnych protestów w Sejmie..., cóż, do standardów białoruskich czy tureckich już nam coraz bliżej.
   Sfałszowane wybory? Coś w tym może być na rzeczy, choć z drugiej strony, niech to wreszcie pęknie, niech się zwolennicy PiS przekonają na własnej skórze, co to jest autorytaryzm jednopartyjny, do czego służą bojówki i czym skutkuje opuszczenie zjednoczonej Europy – może wtedy otrzeźwieją.

   Usuń
  2. Szkoda, że będzie za późno.

   Usuń
  3. Mnie się przypomina przysłowie: „Polak mądry po szkodzie”, z którego wynika jednoznacznie, że tylko szkoda czyni nas mądrymi ;)

   Usuń
 7. Ojtam,ojtam.
  Pisiry skarżyli,ale łatwo sprawdzisz na co.Z całą pewnością nie domagali się,żeby na Polskę nałożyć jakiekolwiek sankcje.To te matoły POpaprane same nie wiedzą o co im chodzi i jakie skutki dla Polski niesie ewentualne uruchomienie art.7.

  "Przecież PiSowcy też objeżdżają kraj z próbą udowodnienie, że dobra zmiana jest dobrą zmianą".

  Jeżeli jeżdżą,to po swoim kraju,czyli po Polsce,a nie jak POparańce,do"Grukselki".
  Co tzw."dobrej zmiany"
  Jedni uważają,ze to dobra zmiana,a inni że to podła zmiana,czyli chcą,"żeby było jak było".
  Ci co są za dobra zmianą niczego nie tracą,ewentualnie mogą coś zyskać.
  Gorzej mają ci co chcą,"żeby było jak było".
  Jeżeli przegrają,to dużo stracą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I co ja mam napisać, aby Cię nie urazić, tak jat Ty obrażasz innych? Powiedz mi w takim razie do kogo się zwrócić jeśli władza jest arogancka, gburowata i pazerna (nie tylko na pieniądze)? W dodatku o Himalaje przewyższa arogancją i butą poprzedników, mimo że obiecywała zupełnie coś innego? Przecież nie do Kościoła, który chciałby jeszcze większej tyranii...

   Taaa, faktycznie jeżdżą jak po swoim polu nie zważając na to, że ta ziemia należy do wszystkich, nawet do tych, co mają inne zdanie na temat „dobrej zmiany”. Jesteś już całkowicie ogarnięty tą ich propagandą, twierdząc że inni chcą aby było tak jak było. Gdyby faktycznie chcieli PiS nigdy by do władzy nie doszedł.

   A co Ty niby zyskujesz przez „dobrą zmianę”? Wyższe ceny towarów i benzyny? Ukryte podatki? Coraz dłuższe kolejki do lekarzy? Na razie Ty jesteś przegrany, choć wydaje Ci się, że coś ugrałeś. Właśnie – wydaje Ci się...

   Usuń
 8. "Jesteś już całkowicie ogarnięty tą ich propagandą, twierdząc że inni chcą aby było tak jak było. Gdyby faktycznie chcieli PiS nigdy by do władzy nie doszedł."

  Nie chwytam.Nie chcieli,czy chcieli żeby PiS wygrał wybory?

  I co ja mam napisać, aby Cię nie urazić?
  Masz internet i nie che Ci się nawet sprawdzić?

  Żeby było tak jak było to słowa Agnieszka Holland na manifestacji KODziarzy pod sejmem.

  Jak zreformować sądownictwo?
  Rzepliński:
  "Żeby wszystko pozostało po staremu".

  Twoje prawo oceniać obecną władzę.
  Ale jedynym legalnym sposobem zmienienia władzy jest urna wyborcza.
  POpaprane matoły uważają inaczej:
  "Ulica i zagranica"

  "W dodatku o Himalaje przewyższa arogancją i butą poprzedników, mimo że obiecywała zupełnie coś innego?".

  Pierdzielisz.
  Ta władza spełnia obietnice wyborcze,wg mnie te najistotniejsze,co było powodem,że na nich głosowałem.
  Obiecali że zabiorą się na serio za złodziei i oszustów i to robią,stąd ten wrzask.
  Napisz co obiecali,a jeszcze tych obietnic nie dotrzymali,to podyskutujemy na argumenty,bo "arogancja,buta pazerna,gburowata" to ocena.

  "A co Ty niby zyskujesz przez „dobrą zmianę”? Wyższe ceny towarów i benzyny? Ukryte podatki? Coraz dłuższe kolejki do lekarzy? Na razie Ty jesteś przegrany, choć wydaje Ci się, że coś ugrałeś. Właśnie – wydaje Ci się..."

  Za POpapranych nierządów nie było kolejek do lekarzy,podwyżek podatków,kolejek do lekarzy itd.itp.?
  Kontrakt na dostawę gazu od Rusków wynegocjowały pisiory?

  Nie do końca mnie zrozumiałeś.
  Pisząc:
  "Jeżeli przegrają,to dużo stracą" miałem na myśli SBeków i Ubekó że nie przywrócą im przywileje emerytalne.
  Że nie zlikwidują IPN i CBA i mafie paliwowe nie będą mogły nadal kręcić lodów,itd.i itp.

  Ja od żadnej władzy żadnych przywilejów nie oczekuję.
  Oczekuję tylko jednego:
  Realizację obietnic wyborczych.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz ze mną polemizować, to zostaw wulgaryzmy i obelgi dla swoich kumpli. Albo zaproś mnie na piwo do jakieś speluny, a bez netu udowodnię Ci, że i na tym prostackim poziomie mój zasób słów jest nad wyraz bogaty.
   Miłych snów ;)

   Usuń
  2. Rozumiem,że mam nie pisać "matoły iPOpaprane oszołomy",czy może jeszcze innych wulgaryzmów nie zauważyłem,więc mnie popraw.

   Czy mogę napisać,ze poprzednia władza,czyli PO i PSL była arogancka, gburowata i pazerna nie tylko na pieniądze i dodatku o Himalaje przewyższa arogancją i butą poprzedników,znaczy się przykładowo SLD,Lepera itd.itp.,a nawet PZPR,że uważali Polskę za państwo teoretyczne,a tak ogólnie to "chuj dupa i kamieni kupa" to będzie OK?
   Dowiem się jakich obietnic wyborczych obecna władza nie realizuje?
   Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Zaczynam rozumieć, kogo miał na myśli J. Kurski pisząc o „ciemnym ludzie” – a do tej pory mu niedowierzałem. I nawet nie chodzi o to, że nie rozumieją rzeczywistości, ile bardziej o to, że oni nic nie rozumieją, nawet takiej prostej sprawy, czym jest wulgaryzm. A podobno to katolicy (sic!)
   Jeszcze raz polecam Ci kumpli z pijackiej speluny. Tam Cię za nie pochwalą.
   Zmienisz język, może się ode mnie coś dowiesz, choć śmiem wątpić, czy zrozumiesz (patrz wyżej)
   Odwzajemniam te pozdrowienia.

   Usuń
  4. "Zmienisz język, może się ode mnie coś dowiesz".

   Mam zacząć chwalić poprzednią władzę?
   Mimo szczerych chęci nie wiem za co,chyba że mi pomożesz.
   Mogę Ci tylko obiecać,że będę pisał o koalicji PO i PSL jako poprzedniej władzy,konkretnie 8 lat ich rządów i jak ja to oceniam.
   Ale nie oczekuj,ze napiszę o nich cokolwiek dobrego,chyba ze mi pomożesz.

   Ten wulgaryzm,czyli Ch.. d.... itd. to dokładny cytat i doskonale wiesz z kogo.
   "arogancka, gburowata i pazerna" to Twoje.

   A tak na marginesie.Czego mogę się od Ciebie dowiedzieć,poza ty,że jestem"ciemnym ludem"?
   Jeżeli nie zamierzasz nadal ciągnąc tego wątku,to napisz wprost,że musisz mieć ostanie zdanie.
   Uszanuję Twoją decyzję.
   Pozdrawiam


   Usuń
  5. Powoli kapujesz, ale jeszcze daleko/ Znałeś taką zabawę „ciepło – zimno”? W Twoim wypadku to najwyżej chłodno. Akurat to, co ująłeś w cudzysłowie jest najmniej rażące, bo wyobraź sobie, że ja wiem, kto to powiedział i w jakim kontekście. Ale skoro prosisz wyjaśniam: pierdolić to możesz Ty, na pewno nie ja. Czy teraz do Ciebie dotarło?

   Skoro mowa o Himalajach poprzedników, to Ci przypomnę, że przed koalicją PO-PSL był rząd PiS w koalicji z LPR i Samoobroną. Na dobra sprawę i tak kompletnie nie rozumiem, dlaczego mnie utożsamiasz z wielbicielami PO? Gdzieś napisałem, że za nimi tęsknię? To Tobie tak wpojono, że kto nie z nami (PiS-em) ten tęskni za PO i Ty, zresztą we wszystko, co powie PiS bezgranicznie wierzysz, co idealnie wpisuje się w retorykę J. Kurskiego.

   Zastanówmy się, co z obietnicami PiS:
   - koniec z arogancją i butą władzy (nawet biedna Kaja Godek płacze publicznie, jak ją władza PiS potraktowała);
   - 500 zł na każde dziecko (gdzie to „każde”?);
   - usprawnienie służby zdrowia i likwidacja kolejek (nawet kolejki na cmentarz się wydłużyły);
   - będziemy się wsłuchiwać w głos suwerena (jedyna spełniona obietnica, pod warunkiem, że za suwerena uważamy tylko wyborców PiS);
   - likwidacja gimnazjów (niby zrealizowano ale bajzel w szkolnictwie jest taki, jak za czasów komuny);
   - darmowe leki dla seniorów (kpina);
   - obniżenie podatków (mało, że nie obniżono, to je podwyższono plus kilka nowych);
   - kwota wolna od podatku (obniżono tym, co dochodów nie mają);
   - tanie mieszkania (śmiech na sali);
   - odbudowa demokracji (rechot na sali)
   - obniżenie wieku emerytalnego (spełniono, w efekcie niektórzy dostają po trzysta złotych emerytury).
   Może coś pominąłem?

   Usuń
 9. "500 zł na każde dziecko (gdzie to „każde”?);"

  Kłamstwo.W programie wyborczym PiS takiego zapisu nie było.


  "likwidacja gimnazjów".
  Zrealizowano.

  "obniżenie podatków"

  Premier Mateusz Morawiecki zaproponował, że CIT spadnie dla małych i średnich firm z 15 do 9 proc. - byłby to najniższy poziom w UE. Ponadto przedsiębiorcy, których przychody nie są wyższe od 2,5 krotności minimalnego wynagrodzenia będą płacić niższy ZUS.

  "kwota wolna od podatku"
  Zrealizowano częściowo, ale czekam na więcej.

  "obniżenie wieku emerytalnego".
  Zrealizowano.

  "darmowe leki dla seniorów".
  W trakcie realizacji.

  "tanie mieszkania"
  W trakcie realizacji.

  "Może coś pominąłem?"
  Sprawdzę,ale z powodu innych zajęć odpiszę dopiero wieczorem.

  "koniec z arogancją,będziemy się wsłuchiwać w głos suwerena"
  Rząd twierdzi,ze słucha suwerena i dlatego realizuje swój program wyborczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - Konwencja PiS 2015 rok, słowa pani Beaty Szydło: „A więc mówię, że to, co jest najważniejsze i co zrobimy bez ZBĘDNEJ zwłoki, NATYCHMIAST, to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin - 500 złotych na KAŻDE dziecko”. Mówimy o obietnicach, a nie o tym, co zostało zapisane.
   - z powodu likwidacji gimnazjów na jedno miejsce w liceum przypadnie dziesięciu kandydatów, w klasach będzie czterdziestu uczniów zamiast dwudziestu, tysiące nauczycieli zamiast jednego etatu ma kilka kawałków w różnych szkołach, a budynki po gimnazjach stoją puste.
   - z powodu daniny na niepełnosprawnych podniesiono podatki osobom z większym dochodem plus dodatkowa akcyza na paliwo. W 2017 roku składki na ZUS wzrosły o 5 procent, więc nie bajeruj, co będzie.
   - jeśli masz więcej niż 500 zł dochodu na miesiąc to nie masz żadnej obniżki kwoty wolnej od podatku. Czekaj tatka latka.
   - jeszcze raz zapytam, kto za obniżkę wieku emerytalnego zapłaci, jeśli nie sami emeryci? Malo tego, w takim tempie odchodzenia na emeryturę za rok trzeba będzie prosić muzułmanów by chcieli przyjechać do nas pracować.
   - z tymi lekami to chyba sobie kpisz. Czytam: „W wyniku wprowadzenia projektu, dopłaty pacjenta dla 483 produktów spadną od 202 zł do 1 gr. Niestety jest i druga strona medalu – za 470 produktów leczniczych pacjenci zapłacą od 1 gr do 1 323,95 zł więcej” (sic!)
   - czytasz na jakich warunkach to jest realizowany projekt mieszkaniowy? Mam wątpliwości.
   - już Ci napisałem jak słucha suwerena na podstawie jednego przykładu – Kai Godek, choć akurat jej mi nie żal.
   - a co powiesz na podwyżkę cen żywności?

   Usuń
  2. "a co powiesz na podwyżkę cen żywności?"
   Możesz jeszcze wymienić podwyżkę cen benzyny,gazu itd.itp.

   Nic nie powiem,Bo PiS w kapani wyborczej nie obiecywał,że będzie ręcznie sterował rynkiem.

   Ale do rzeczy.
   Napisałeś:
   "Może coś pominąłem?"

   Pominąłeś wg nie istotne obietnice,jak m.in.:
   Reforma sądownictwa i prokuratury,możliwość decydowania przez rodziców o wieku szkolnym swoich dzieci.

   Wymieniłem tylko te,które wg mnie są istotne i które PiS realizuje,bo uparłeś się,ze PiS nie realizuje obietnic wyborczych.

   " jeszcze raz zapytam, kto za obniżkę wieku emerytalnego zapłaci, jeśli nie sami emeryci?".

   Na emerytury w obecnym systemie emerytalnym płacą ci co obecnie pracują i płacą podatki.
   Moim zdaniem reforma systemu emerytalnego jest niezbędna,bo nie da się jeszcze raz okraść OFE.
   Krytykowany program 500+ jest programem demograficznym i ma za zadanie podnieść tzw.wskaźnik dzietności,który decyduje,czy będą w przyszłości jakiekolwiek emerytury.

   Usuń
  3. A czym jest podnoszenie akcyzy na benzynę, czy nakładanie podatków na powierzchnie sklepowe i banki – jeśli nie ręcznym sterowaniem rynku?

   Owe reformy wymiaru sprawiedliwości mają służyć wzięcie wszystkich, szczególnie zaś opozycję „za pysk”, co zresztą widać i czuć – temu służą te deformy. Miała być usprawniona praca tych służb – czy coś się zmieniło? Chyba tylko na gorsze.

   I tu widać jak bardzo nie rozumiesz problemu emerytur. Przecież ci młodzi emeryci mogli jeszcze dobrych kilka lat pracować na emerytury, nawet jeśli nie swoje. W wyniku tej reformy na emerytury poszło około pół miliona Polaków, a bezrobocie nie wzrosło. W przyszłym roku braknie nawet Ukraińców do pracy. Tak jak napisałem, będziemy prosić muzułmanów, aby chcieli do nas przyjechać i pracować na nasze emerytury. I żadna, nawet genialna reforma tego nie zmieni – bo takiej nikt nie wymyślił.

   Przypomnij mi o ile wzrosła populacja Polaków z powodu programu 500 plus. W latach 2008 – 2010 rodziło się więcej dzieci niż dziś i to bez tego programu a w 1990 urodziło się ich dwa razy więcej niż w ubiegłym. Też bez programu 500 plus. PiS po prostu kupuje wyborców, a nie martwi się o wzrost urodzin. Kupuje za nasze pieniądze – nawet Twoje.

   Zapomniałeś o jeszcze jednej reformie, zresztą udanej. Zreformowano wynagrodzenie dla „swoich” na, nomen omen, plus.

   Usuń
 10. Pora późna więc tylko tyle,na razie.

  "Przypomnij mi o ile wzrosła populacja Polaków z powodu programu 500 plus."

  Wzrosła i to możesz sprawdzić samodzielnie

  "i tu widać jak bardzo nie rozumiesz problemu emerytur."

  Ty nie rozumiesz.Przywrócenie wieku emerytalnego nie jest obligatoryjne.Można nadal pracować.
  Tzw."problem emerytalny" jest złożony i żeby z tej patowej sytuacji się wyplątać potrzebna jest prawdziwa reforma reforma,albo przynajmniej narodowa dyskusja.

  Mam nadzieję,że PO nigdy nie będzie miała większości sejmowej i tych zadeklarowanych muzułmanów,wzorem Niemców nie sprowadzi,bo gdyby nie Polacy,Ukraińcy itp. nie byłoby komu pracować na emerytury Niemców,bo mają ten sam co my system emerytalny.
  To tyle na razie,dobrej nocy i miłych snów życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W program 500 plus ładuje się rocznie blisko 25 mld złotych rocznie, a efekt jest praktycznie zerowy. Jedyny plus tego programu to zniesienie niektórych obszarów biedy, przy czym daje się też pieniądze również tym, którzy mają ich pod dostatkiem. A co z dziećmi, jedynakami, wychowywanymi przez samotne matki, jedyna grupa gdzie obowiązuje kryterium dochodowe?. Co z dziećmi z domów dziecka, które nie mają żadnych dochodów i nie dostają nic! Z każdego punktu widzenia jest to program kupowania głosów.

   I co z tego, że obligatoryjne? Wiesz ile w pierwszym dniu obowiązywania tej ustawy ludzi przeszło na emeryturę? Niestety, większość z nas idzie na łatwiznę, w ogóle nie przejmując się skutkami dla gospodarki krajowej (taki jest ten nasz patriotyzm). I zapewniam Cię, że nawet jeśli PiS pozostanie przy władzy – też będzie zapraszał muzułmanów do pracy, bo i chętnych Ukraińców zabraknie.

   Dyskusja? (sic!) na jakim Ty świecie żyjesz?! Przecież nawet prawica nie potrafi się dogadać między sobą. Tu trzeba natychmiast skończyć z rozdawnictwem bo skończymy jak zbankrutowana komuna. Tyle, że to będzie jak w Rumunii, gdy obalano Causescu. Tymczasem mimo wzrostu gospodarczego, co jest skutkiem dobrej koniunktury w świecie, nasz dług publiczny rośnie w tempie astronomicznym. Jak myślisz – kto go będzie musiał spłacać? Po części Ci podpowiem, nie będą to członkowie rządu PiS, mimo że zarabiają dziś krocie tego, co dają jako jałmużnę

   Usuń
 11. "Tymczasem mimo wzrostu gospodarczego, co jest skutkiem dobrej koniunktury w świecie, nasz dług publiczny rośnie w tempie astronomicznym."

  I będzie nadal rósł jeżeli nie będzie konstytucyjnego zakazu uchwalania deficytu budżetowego,bo wszystkie rządy od prawa do lewa Polskę zadłużały..
  Prawdopodobnie najmniej Gomółka.
  Kto bardziej zadłużył Polskę niech się licytują PO z ekspertem Asmodeuszem i PiS z Morawieckim na czele.
  Co do reszty wpisu,tzn.500+ itd.pozostaję przy swoim zdaniu,bo z tymi Muzułmanami poszedłeś po bandzie.
  Europa zachodnia już się o tym przekonała,co oni są warci,a należy się uczyć na cudzych błędach.
  Sprawdź ile przykladowo Niemców kosztuje ten eksperyment z muslimami.
  PS.
  "Jak myślisz – kto go będzie musiał spłacać?"
  Moim zdaniem nigdy tego długu nie spłacimy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że dług publiczny rośnie nie jest niczym specjalnym, chodzi tylko o tempo tego wzrost, a tu już PiS dzierży niekwestionowany prym. To, że długu nie spłacimy nie jest usprawiedliwieniem jego nadmiernego i nieuzasadnionego powiększania.

   Idea programu 500 plus jest dobra, realizacja została dokładnie spaprana.

   Niby jak się Europa przekonała? Sytuacja jest pod kontrolą i żadne z państw, które przyjęły uchodźców nie martwi się tym, kto będzie pracował na emerytury. Tylko w narracji prawicowo=konserwatywnych ośrodków, jest tam podobno z tym tak źle, że Merkel chce się z rozpaczy wieszać.

   Usuń
  2. Asmodeusz:
   "To, że dług publiczny rośnie nie jest niczym specjalnym, chodzi tylko o tempo tego wzrost, a tu już PiS dzierży niekwestionowany prym."

   Premier Morawiecki:
   Szef rządu zaznaczył, że w tym roku dług publiczny urośnie najmniej w porównaniu do poprzednich 25 lat. - Nie wiem jeszcze, jak zamkniemy rok, ale nie powinien to być wzrost wyższy niż około 5 mld zł - zapewnił.
   Jak ocenił, jest to sukces rządu, bo po raz pierwszy od początku transformacji ustrojowej Polska nie uzależnia się bardziej od kredytów zagranicznych i krajowych, prowadząc politykę finansową i fiskalną."

   Komu wierzyć?

   "Idea programu 500 plus jest dobra, realizacja została dokładnie spaprana."

   Robisz postępy.
   Co zostało "spaprane" można zawsze poprawić.
   Ważna jest idea.

   "Sytuacja jest pod kontrolą....itd."

   Tu się z Tobą nie zgodzę.
   Żadna "narracja prawicowo=konserwatywnych ośrodków"
   tylko sama Frau Angela przyznaje się do błędów w polityce wobec uchodźców.

   Usuń
  3. Jeśli premier Morawiecki (jak i reszta rządzących) mówi, że nie cofniemy się o krok (nowelizacja Ustawy o IPN) a kwartał później cofa się do początku, mało, piszę na nowo ustawę pod dyktando Mosadu, jeśli premier twierdzi w europarlamencie, że w SN są sami sędziowie komuniści z okresu stanu wojennego i nie potrafi wskazać ani jednego nazwiska, to ja nie mam wątpliwości. To po prostu kłamczuszek...

   Taaa, można naprawić, zapytam kiedy? Chyba na świętego nigdy. Przez dwa lata nie wprowadzono żadnej poprawki. Pewnie totalni im w tym przeszkadzają...

   Wiesz kto nie popełnia błędów? Zgadłeś – ten kto nic nie robi. Owe błędy nie mają żadnego znaczenia dla polityki uchodźców.

   Usuń
  4. "Wiesz kto nie popełnia błędów? Zgadłeś – ten kto nic nie robi. Owe błędy nie mają żadnego znaczenia dla polityki uchodźców."

   A jeszcze niedawno była pełnomocnik kanclerz Niemiec ds. relacji z Polską przyznała, że wobec Warszawy "należy wyciągnąć konsekwencje finansowe" w związku z odmiennym stanowiskiem w/s uchodźców...
   A teraz pomału rozum odzyskują?Przeproszą Polaków za ten szantaż?

   "jeśli premier twierdzi w europarlamencie, że w SN są sami sędziowie komuniści z okresu stanu wojennego i nie potrafi wskazać ani jednego nazwiska, to ja nie mam wątpliwości. To po prostu kłamczuszek..."

   Nie wszyscy.W Sądzie Najwyższym orzeka co najmniej 10, a raczej parunastu sędziów, którzy w stanie wojennym wydawali wyroki na działaczy "S" powiedział premier Morawiecki.
   Dlaczego miał podawać ich nazwiska?Każdy może sprawdzić.Ty także.

   Co do ustawy IPN.
   Nowelizacja tylko częściowa,a pisał ja nie tylko Mosad.Także Masoni i cykliści.

   Usuń
  5. Czyżby zamknięto na amen granice Europy dla uchodźców? Otóż jest tak, że tworzy się Europa dwóch prędkości (na życzenie Polski) i to będą te konsekwencje finansowe, bo znajdziemy się w drugiej kategorii państw. Taki gorszy sort Europy. I to nie Niemcy będą nas przepraszać, to my będziemy ich błagać o pomoc i wsparcie.

   Na czele Komisji Sprawiedliwości w Sejmu RP stoi facet, prokurator stanu wojennego, który przedstawicieli opozycji komunistycznej stawiał przed sądem. Słusznie zauważyłeś: dziesięciu, może piętnastu, i żadnemu nie można zarzucić niesprawiedliwych, ciężkich wyroków. Dlaczego więc premier chce wymienić wszystkich, łącznie z panią Prezes SN? Premier Morawiecki mówił: „Nie wiem, czy wiecie, ale sędziowie stanu wojennego skazywali moich towarzyszy broni (sic!) na 10 lat więzienia. Czy wiecie, że ci sędziowie, którzy wydawali haniebne wyroki, dzisiaj są w tym bronionym czasami przez was Sądzie Najwyższym?” Ja znam te nazwiska, najsurowszy wyrok jaki zapadł to osiem miesięcy więzienia. Gdzie jest te dziesięć lat? Gdy premier miał trzynaście lat jego bronią była pewnie proca :D Ja też mam takich towarzyszy broni...

   Nowa wersja tylko przez Mosad, ale nawet gdyby, przedstawiciele Polski podpisywali wszystko ze spuszczonym ze wstydu wzrokiem.

   Usuń